Трансформація ліцею і новий заступник: рішення сесії Звягельської міської ради

26 Квітня 2024, 10:18

25 квітня у великому залі Будинку рад депутати зібрались на чергове засідання сесії. На розгляд винесли 57 питань. Проте найжвавіше обговорювали створення профільного ліцею на базі ліцею № 1. Але все по черзі.

Розпочали сесію із вручення нагород. Ордени “За мужність” ІІІ ступеня вручили рідним Анатолія Косянчука, Дмитра Аббасова, Максима Бунтова, Серія Хоміна, Сергія Діхтяра, Івана Шевчука, Геннадія Свірщука.

Нагрудний знак “За зразкову службу” вручили дружині Володимира Осіпчука.

Медаль “Захиснику Вітчизни” отримали рідні Андрія Бучинського.

Медаль “За поранення” вручили дружині Дмитра Лісоти.

Нагороду “Найкращий сержант ЗСУ” вручили дружині Миколи Скаковського.

Орденом Богдана Хмельницького III ступеня нагородили Віктора Москучука, отримувала нагороду дружина.

А також медаль “За поранення” отримав військовослужбовець Володимир Прокопенко. Він звернувся до присутніх із закликом боронити Україну всіма силами, адже Перемога здобувається тільки спільними зусиллями.

Далі, проголосувавши за технічні моменти, як-от порядок денний та час для виступів, перейшли до обговорення першого питання – зміни до плану трансформації закладів освіти у громаді. У залі, окрім депутатів, зібрались представники ліцею № 1, директори всіх шкіл міста та громадські активісти.

Заступниця міського голови Наталія Борис, начальниця управління освіти і науки Тетяна Ващук розповіли про суть питання, а саме про реформу і про те, чому цей ліцей обрали для профільного академічного закладу.

Іншу позицію — що заклад не потрібно трансформувати — висловив директор ліцею № 1 Юрій Рошка та представниця від батьків Олена Чех.

Хоч обговорення було довгим, воно було не на стільки емоційним як попередня зустріч батьків і вчителів ліцею із робочою групою, однак градус був високим. Не будемо переповідати хто що говорив, якщо вам цікаво – можете переглянути запис прямого ефіру на сторінці Новоград.City у Facebook.

Зауважимо, що питання було неоднозначним і викликало шалений спротив у батьків та вчителів ліцею № 1. Саме обговорення перервала повітряна тривога о 10:29. Після відбою перейшли знову до питання. До речі, засідання сесії тривога переривала ще раз. Тоді виступила заступниця начальника управління загальної, середньої, дошкільної, інклюзивної, позашкільної освіти та ресурсного забезпечення – начальниця відділу загальної, середньої, дошкільної, інклюзивної, позашкільної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА Злата Безкоровайна, директорка медичного коледжу Олена Солодовник, директорка ліцею 4 Валентина Сільвертюк і начальник Звягельської РВА Іван Туровський.

Злата пояснила, чому це рішення потрібно ухвалювати вже. Це для того, щоб заклад потрапив на карту МОН і міг отримувати кошти від держави для облаштування ліцею і на закупівлю шкільних автобусів.

Висловлювались і депутати. Одні підтримували трансформацію, інші – говорили про те, що рішення потрібно відкласти і ще раз над ним попрацювати. У підсумку депутати 18 голосами ухвалили рішення внесення змін до плану трансформації, а це передбачає створення академічного профільного ліцею на базі ліцею № 1. Також чітко прописали два основних пункти: перший – всі діти, які зараз навчаються у цьому закладі, зможуть там вчитись до 9, або, якщо захочуть, до 12 класу. Управління освіти і науки має влаштувати педагогів початкової ланки, які залишились без роботи, якщо вони того забажають.

За результатами рішення у новому навчальному році в ліцеї не набиратимуть першачків, натомість до них прийдуть старші класи трьох сусідніх шкіл.

Після того перейшли до обговорення наступного питання, а саме — погодження кандидатури заступника міського голови з питань ЖКГ. Міський голова виніс на розгляд обранців кандидатуру Дмитра Гудзя. Депутати після недовгих виступів, ухвалили це рішення.

Дмитро Гудзь народився 24.12.1976 року в Новограді-Волинському Житомирської області, українець.

З 1992 по 1995 роки навчався в середньо-професійному училищі № 7 міста Новограда-Волинського за спеціальністю столяра-будівельника, різьбяра.

До грудня 1995 року працював слюсарем-ремонтником на Новоград-Волинському каменедробильному заводі.

З 1995 по 1997 роки проходив службу в Збройних силах України. Після служби повернувся на каменедробильний завод і до 2000 року пройшов шлях від слюсаря до механіка.

З 1997 по 2003 роки навчався у Національному університеті “Львівська політехніка” (заочна форма) та здобув повну вищу освіту за спеціальністю “Промислове та цивільне будівництво”, а також здобув кваліфікацію інженера в галузі будівництва.

У 2004 році прийнятий на посаду головного спеціаліста відділу будівельної політики містобудування та архітектури Новоград-Волинської міської ради.

Пройшовши трудовий шлях від спеціаліста, в січні 2021 року залишив посаду начальника управління – головного архітектора містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради.

З 2021 по 2022 роки обіймав посаду начальника відділу житлово-комунального господарства, архітектури, містобудування, інфраструктури, цивільного захисту населення та оборонної роботи – головного архітектора районної державної адміністрації.

У лютому 2022 року призвався до ЗСУ. Зазнав поранення та залишився без руки.

Питання, яке не набрало більшості голосів, було призначення голови постійної депутатської комісії з питань бюджету. Нагадаємо, що депутат Андрій Сухих ініціював складання з себе обов’язків голови постійної комісії з питань бюджету територіальної громади, комунальної власності та економічного розвитку у зв’язку з виконанням ним військових службових обов’язків.

Далі був блок питань, за які голосували без обговорення. Серед них доволі цікаве — стимулювання молодих медичних працівників. Більше про це читайте у наступному номері газети “Лесин край”.

Послухали зміни до бюджету. Серед іншого депутати виділили 13 млн 200 тис. грн на допомогу військових частин звягельського гарнізону та оборонні заходи.

Решта частина сесії пройшла швидко, без особливих зауважень від депутатів.

Матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» в межах проєкту міжнародної організації Internews Network

Партнерський матеріал Novograd.City 

Чат-бот Гаряча лінія