Травматизм у зимовий період

10 Грудня 2021, 11:25

Щорічно в зимовий період з приводу травматизму збільшується кількість звернень до лікувального закладу. З погіршенням погодних умов за останній тиждень до травмпункту КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» звернулося 35 осіб, з них 11 госпіталізовано, в т.ч. 3 хворих зі складними переломами.

Ожеледиця – це тонкий шар льоду на земній поверхні, що утворюється після дощу або відлиги при зниженні температури; також прозорий шар льоду, що утворюється внаслідок замерзання крапель мряки чи дощу на поверхні землі або предметів при температурі від 0 до -6 °C.

Тож якщо синоптики прогнозують ожеледицю необхідно бути обачними, для зниження ймовірності отримання травми. Перш за все слід почати з вибору хорошого зимового взуття, яке буде не тільки теплим і зручним, але й безпечним (що не ковзає, бажано з рифленою підошвою). Якщо такої можливості немає, на суху підошву наклейте лейкопластир навхрест або східцями.

Надавайте перевагу взуттю з невисокою підошвою. Жіноче взуття на підборах в умовах ожеледі стає вкрай небезпечним.

Пересувайтесь обережно, не поспішаючи, наступаючи на всю підошву. Пам’ятайте: чим швидший крок, тим більший ризик впасти. Літнім людям рекомендується використовувати тростину з гумовим наконечником або спеціальну палицю із загостреними шипами.

По можливості обходьте небезпечні ділянки. Можна посковзнутися не тільки на льоду, а й на люках, гладкому граніті, яким вимощений вхід в деякі будівлі та ін. У момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи – від цього удар пом’якшиться.

Не ходіть краєм проїжджої частини вулиці – це завжди небезпечно, як дітям, так і дорослим. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю, переходьте вулицю лише у встановлених місцях.

Небезпечні прогулянки під час ожеледиці в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше важкі, всупереч поширеній думці, що п’яний падає завжди вдало.

Якщо ви впали та через деякий час відчули головний біль, нудоту, біль в суглобах, набряки – терміново зверніться за медичною допомогою, інакше можуть виникнути ускладнення.

Взимку, велику небезпеку становлять бурульки на дахах будинків. Вони найбільш небезпечні під час танення льоду та снігу. Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару.

Пам’ятайте, що дві третини отриманих травм при падінні складають люди похилого віку, тож без зайвої потреби в ожеледицю людям поважного віку краще залишатися вдома.

Увага і обережність є основними засобами для профілактики травматизму. А тому, виходячи на вулицю, особливо в ті дні, коли «плюс» на вулиці змінюється на «мінус» або навпаки, треба оцінювати кожен свій крок!

Олег Борисович Ковальчук, лікар ортопед – травматолог КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО»

 

Чат-бот Гаряча лінія