Триває підготовка до підписання Меморандуму щодо участь у проєкті USAID «ГОВЕРЛА»

5 Серпня 2022, 13:56

Новоград-Волинську міську територіальну громаду відібрано до участі у проєкті USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). До проєкту, в тому числі, увійшли 39 громад із Житомирської, Закарпатської, Одеської та Рівненської областей.

Завдяки участі у цьому проєкті кожна громада-партнер отримає підтримку для зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадськості на всіх рівнях. Зокрема, організації громадянського суспільства зможуть взяти участь у конкурсах на отримання грантів. Також надаватиметься консультативна та методологічна допомога. Проєкт триватиме 5 років.

05 серпня під керівництвом заступника міського голови Ірини Гудзь відбулась координаційна нарада щодо реалізації заходів проєкту USAID «ГОВЕРЛА», участь у якій взяли відповідальні працівники виконавчих органів міської ради.

Під час наради зазначалось, що проєкт підтримуватиме такі напрямки діяльності на місцевому рівні як:

– посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування, зокрема, посадових осіб (розробка та реалізація нормативно-правових актів, регуляторна діяльність);

– посилення спроможності місцевих бюджетів та фінансів;

– місцевий економічний розвиток (стратегічне планування, розробка програм, супровід та залучення інвестицій в громаду);

– просторове планування (розробка плану просторового розвитку, землевпорядної документації);

– управління активами (управління нерухомим та рухомим майном);

– підвищення якості та доступності надання муніципальних послуг (адміністративні та соціальні послуги);

– поводження з відходами (будівельними, побутовими).

Проєкт впроваджуватиметься через навчальні заходи, а саме: семінари, тренінги, методичні рекомендації, надання менторської підтримки (наприклад супровід чи розробка та подальша реалізація певного нормативного акта), демонстрацію кращих практик.

Наразі триває підготовка до підписання Меморандуму про співпрацю, який планується підписати у серпні цього року.

Чат-бот Гаряча лінія