У 2015 році Житомирська область скоротила споживання газу на 18,2%

20 Січня 2016, 22:23

Минулого року в Житомирській області зафіксоване значне скорочення споживання природного газу всіма категоріями споживачів. За 12 місяців поточного року споживачі регіону використали 602,1 млн. куб. м газу. Для порівняння: обсяг споживання газу споживачами Житомирщини у 2012 році становив 860,7 млн. куб. м газу, а у 2010 році – 898,2 млн. куб. м.

Зменшення обсягів розподілу природного газу призвело до недоотримання «Житомиргазом» у 2015 році близько 72 млн. грн. тарифних надходжень. Для компанії саме тарифна виручка є основним джерелом фінансування робіт з модернізації, обслуговування газотранспортної системи області.

До того ж падіння обсягів споживання природного газу не зменшує потребу в витратах на обслуговування газових мереж. «Нині майже 11% розподільних газопроводів Житомирської області, якими блакитне паливо доставляється в домівки споживачів, мають термін експлуатації від 25 до 40 років. Крім того, протяжність газопроводів, кількість споживачів, як і потреба в капіталовкладеннях, щороку тільки зростає», – повідомив голова правління «Житомиргазу» Валентин Ющенко. Наприклад, за останні три роки до газу підключено ще 6 тис домоволодінь Житомирщини. За цей же час протяжність газопроводів, що обслуговує «Житомиргаз», збільшилась на 4,2%.

Арифметика проста: обсяг споживання природного газу зменшується, протяжність газопроводів та кількість споживачів – ні. Такий дисбаланс призводить до дефіциту коштів, необхідних для модернізації та обслуговування газових мереж регіону.

Нинішнього фінансування недостатньо для виконання повного обсягу робіт із заміни технічно непридатних та малонадійних систем газопостачання. За розрахунками компанії, аби виправити ситуацію, обсяг фінансування потрібно збільшити втричі. Тоді ПАТ «Житомиргаз» через 5 років повністю замінить ті газопроводи та споруди, які вичерпали строк амортизації або вже не відповідають сучасним технічним вимогам.

Незважаючи на скорочення використання газу, постачання палива для споживачів повинне бути гарантованим та безпечним. «Окрім тарифу на розподіл газу, що складає 77 копійок з одного протранспортованого кубометра, «Житомиргаз» більше джерел доходів не має. Звичайно, ми не виступаємо проти ощадливого використання газу, але сьогоднішня ситуація ставить нас в жорсткі рамки економії. Ми змушені згортати програми з розвитку мереж, надаючи переваги роботам, що принаймні забезпечать стабільне газопостачання в зимовий період», – зазначив перший заступник голови правління – головний інженер компанії Сергій Колесник.

Довідка. Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз» здійснює розподіл природного газу на території Житомирської області. Підприємство обслуговує 13,3 тис. км. газопроводів, 2452 газорегуляторні пункти. Річний обсяг транспортування становить більше 600 мільйонів кубометрів газу.

Клієнтами компанії є 360 тисяч домоволодінь Житомирської області – 11 міст, 36 селища міського типу та 583 села.

Регіональна газова компанія «ЖИТОМИРГАЗ»

 

Чат-бот Гаряча лінія