У 2022 році освітяни громади тримали освітній фронт, змінювали освіту та ставали сильнішими
Начальниця управління освіти і науки Звягельської міської ради Тетяна Ващук 17 січня 2023 року розповіла про підсумки роботи галузі у 2022 році під час прямого ефіру в мережі Facebook.
В ході трансляції Тетяна Ващук відмітила, що робота галузі освіти громади в 2022 році проходила під гаслом «Тримаємо освітній фронт разом». І в умовах повномасштабної війни головним завданням освітян громади стало зробити освітній процес безпечним, не втративши якості.
Відтак:
організація освітнього процесу на вимогу часу відбувалася у нових форматах. Було організовано роботу чергового закладу дошкільної освіти на базі ЗДО №16 «Веселка» та у 8 закладах дошкільної освіти громади: 6 – в місті, 2 – в сільській місцевості. Заклади загальної середньої освіти та позашкільної освіти працювали в різних форматах навчання (очному, змішаному дистанційному) та із застосовуванням різних форм здобуття освіти: інституційної (очної, дистанційної), індивідуальної (сімейної, екстернатної). Найбільш оптимальним форматом організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році стало змішане навчання через поєднання очної форми з дистанційною.
в більшості закладів освіти створено безпекові умови через облаштування захисних укриттів. В захисних укриттях 14 закладів освіти проведені ремонтні роботи, облаштовується захисне укриття на базі однієї з гімназій. Для обігріву приміщень закладів освіти за кошти бюджету громади закуплено 84 обігрівачів та 10 обігрівачів одержано благодійно. В рамках проведення заходів з енергозбереження виділено кошти бюджету громади на заміну віконних блоків закладу загальної середньої освіти. Також було завершено встановлення тривожних кнопок у закладах освіти.
харчування у закладах загальної середньої освіти здійснювалося буфетною продукцією. Організовано безкоштовне харчування для більше як 4000 учнів у закладах загальної середньої освіти та 450 вихованців закладів дошкільної освіти. Значно розширено перелік учнів (вихованців), які харчувалися безкоштовно (всі учні 1-4 класів та учні 5-11 класів пільгової категорії, в тому числі, дітей, батьки яких загинули або є учасниками бойових дій внаслідок збройної агресії російської федерації).
на базі 6 закладів освіти, які мають індивідуальні котельні, облаштовано пункти незламності. З метою належного функціонування пунктів та захисних укриттів в критичних умовах встановлено 16 генераторів для забезпечення резервного електропостачання у разі раптових відключень електроенергії.
продовжувалася реформа освіти та здійснювалася оптимізація мережі. Міською радою затверджено План трансформації мережі закладів загальної середньої освіти громади на 2022-2027 роки, реорганізовано заклади загальної середньої освіти, що розташовані в сільській місцевості шляхом приєднання до опорного закладу освіти та створення 2 філій (Дідовицька, Майстрівська), перейменовано заклади загальної середньої освіти( без зміни організаційно-правової форми юридичної особи) та заклади дошкільної освіти. З метою оптимізації мережі закладів освіти ліквідовано 2 малокомплектні школи в сільській місцевості: Майстровільську та Маковицьку (рішення сесії міської ради від 20.10.2022 № 639).
Навіть у часи повномасштабного вторгнення в громаді забезпечувалося проведення різних освітніх заходів: предметні олімпіади, конкурс-захист дослідницьких робіт в МАН, Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка, фаховий конкурс «Учитель року», сертифікація вчителів тощо.
Учасники освітнього процесу активно залучалися до плетіння сіток, виготовлення окопних свічок, написання листів, виготовлення оберегів та іншої допомоги нашим захисникам. Проводились благодійні ярмарки, акції, загальноміські заходи.
В рамках міжнародних та всеукраїнських проєктів та ініціатив освітяни закладів загальної середньої освіти громади отримали 100 хромбуків та 174 ноутбуки для ефективної організації навчання з використанням дистанційних технологій, а комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» надійшла допомога від благодійного фонду Люмос. Крім того, заклади освіти взяли участь в грантових програмах, проєктах і отримали гранти та кошти.Зокрема, на закупівлю обладнання та ремонт шкільної їдальні (Пилиповицький ліцей), створення освітнього безпекового центру (Гімназія №5) та на капітальний ремонт із впровадження енергоефективних заходів (Ліцей №4).
Тетяна Ващук подякувала усім, хто у такий непростий час продовжував свою місію – нести світло знань. Війна – це випробування, яке кардинально змінило поняття комфорту, але освітяни громади стійко тримали освітній фронт, змінювали освіту та ставали сильнішими, усвідомлюючи, що освіта – це інвестиція в майбутнє.
Управління освіти і науки Звягельської міської ради