У 2022 році освітяни громади тримали освітній фронт, змінювали освіту та ставали сильнішими

18 Січня 2023, 10:35
Начальниця управління освіти і науки Звягельської міської ради Тетяна Ващук 17 січня 2023 року розповіла про підсумки роботи галузі у 2022 році під час прямого ефіру в мережі Facebook.
В ході трансляції Тетяна Ващук відмітила, що робота галузі освіти громади в 2022 році проходила під гаслом «Тримаємо освітній фронт разом». І в умовах повномасштабної війни головним завданням освітян громади стало зробити освітній процес безпечним, не втративши якості.
Відтак:
🔹 організація освітнього процесу на вимогу часу відбувалася у нових форматах. Було організовано роботу чергового закладу дошкільної освіти на базі ЗДО №16 «Веселка» та у 8 закладах дошкільної освіти громади: 6 – в місті, 2 – в сільській місцевості. Заклади загальної середньої освіти та позашкільної освіти працювали в різних форматах навчання (очному, змішаному дистанційному) та із застосовуванням різних форм здобуття освіти: інституційної (очної, дистанційної), індивідуальної (сімейної, екстернатної). Найбільш оптимальним форматом організації освітнього процесу у 2022-2023 навчальному році стало змішане навчання через поєднання очної форми з дистанційною.
🔹в більшості закладів освіти створено безпекові умови через облаштування захисних укриттів. В захисних укриттях 14 закладів освіти проведені ремонтні роботи, облаштовується захисне укриття на базі однієї з гімназій. Для обігріву приміщень закладів освіти за кошти бюджету громади закуплено 84 обігрівачів та 10 обігрівачів одержано благодійно. В рамках проведення заходів з енергозбереження виділено кошти бюджету громади на заміну віконних блоків закладу загальної середньої освіти. Також було завершено встановлення тривожних кнопок у закладах освіти.
🔹харчування у закладах загальної середньої освіти здійснювалося буфетною продукцією. Організовано безкоштовне харчування для більше як 4000 учнів у закладах загальної середньої освіти та 450 вихованців закладів дошкільної освіти. Значно розширено перелік учнів (вихованців), які харчувалися безкоштовно (всі учні 1-4 класів та учні 5-11 класів пільгової категорії, в тому числі, дітей, батьки яких загинули або є учасниками бойових дій внаслідок збройної агресії російської федерації).
🔹на базі 6 закладів освіти, які мають індивідуальні котельні, облаштовано пункти незламності. З метою належного функціонування пунктів та захисних укриттів в критичних умовах встановлено 16 генераторів для забезпечення резервного електропостачання у разі раптових відключень електроенергії.
🔹продовжувалася реформа освіти та здійснювалася оптимізація мережі. Міською радою затверджено План трансформації мережі закладів загальної середньої освіти громади на 2022-2027 роки, реорганізовано заклади загальної середньої освіти, що розташовані в сільській місцевості шляхом приєднання до опорного закладу освіти та створення 2 філій (Дідовицька, Майстрівська), перейменовано заклади загальної середньої освіти( без зміни організаційно-правової форми юридичної особи) та заклади дошкільної освіти. З метою оптимізації мережі закладів освіти ліквідовано 2 малокомплектні школи в сільській місцевості: Майстровільську та Маковицьку (рішення сесії міської ради від 20.10.2022 № 639).
Навіть у часи повномасштабного вторгнення в громаді забезпечувалося проведення різних освітніх заходів: предметні олімпіади, конкурс-захист дослідницьких робіт в МАН, Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка, фаховий конкурс «Учитель року», сертифікація вчителів тощо.
🇺🇦Учасники освітнього процесу активно залучалися до плетіння сіток, виготовлення окопних свічок, написання листів, виготовлення оберегів та іншої допомоги нашим захисникам. Проводились благодійні ярмарки, акції, загальноміські заходи.
💙💛 В рамках міжнародних та всеукраїнських проєктів та ініціатив освітяни закладів загальної середньої освіти громади отримали 100 хромбуків та 174 ноутбуки для ефективної організації навчання з використанням дистанційних технологій, а комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» надійшла допомога від благодійного фонду Люмос. Крім того, заклади освіти взяли участь в грантових програмах, проєктах і отримали гранти та кошти.Зокрема, на закупівлю обладнання та ремонт шкільної їдальні (Пилиповицький ліцей), створення освітнього безпекового центру (Гімназія №5) та на капітальний ремонт із впровадження енергоефективних заходів (Ліцей №4).
Тетяна Ващук подякувала усім, хто у такий непростий час продовжував свою місію – нести світло знань. Війна – це випробування, яке кардинально змінило поняття комфорту, але освітяни громади стійко тримали освітній фронт, змінювали освіту та ставали сильнішими, усвідомлюючи, що освіта – це інвестиція в майбутнє.
Управління освіти і науки Звягельської міської ради
Чат-бот Гаряча лінія