У бібліотеках Новоград-Волинської міської централізованої бібліотечної системи пройшов цикл заходів «За честь, за волю, за українську долю»

17 Жовтня 2016, 17:31

Козацький рух був однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби українського народу за свою незалежність. Історії українського козацтва, світлому святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України в бібліотеках МЦБС присвятили цикл заходів «За честь, за волю, за українську долю».

У центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського провели патріотичну годину «Ми боремося за українську землю». Учням ЗОШ № 2 представили матеріали про історію українського війська. Зі святом всіх привітав генерал українського козацтва О.М. Дроздюк. Наші земляки, учасники АТО – В.О. Радзивіл та О.І. Суслін звернулися до присутніх із закликом боротися з байдужістю, бути уважними до своїх рідних, знайомих, займатися громадською діяльністю. Для гостей заходу прозвучали музичні подарунки від учнів школи мистецтв.

В центральній дитячій бібліотеці відбулося свято козацьких традицій «Козацька слава в серцях у нас».Діти прослухали цікаву розповідь про історію козацтва із вуст гостей – настоятеля храму Святих Царських мучеників і страстотерпцівпротоієрея Петраначальника штабу одного з козацьких підрозділівм. Новограда-Волинського – Г.Б.Цапліна та майораО.Й. Короля. Велика подяка дітям недільної школи, хворим на ДЦП за участь у благодійній акції «Подарунок воїну», що проходить у міській централізованій бібліотечній системі – за щирі, повні любові листи, за малюнки та теплі речі, які ми обов’язково передамо нашим захисникам.

Працівники бібліотеки-філії №1 завітали до учнів 5-Б класу ЗОШ №8 на виховну годину «Україна понад усе!» та провели віртуальну подорож. Діти уважно переглянули відеоролики, розповіли вірші, заспівали пісні та презентували свої малюнки.

В бібліотеці–філії №2 для дітей пройшла історична година «Хай козацька мудрість воскреса щоднини». Учні 5 класу відправились в екскурс-подорож, присвячену славетним сторінкам української історії, взяли участь у бліц-турнірі та творчому конкурсі, читали вірші, співали українські пісні. Учні 3-Б класу ЗОШ №6 намалювали малюнки про українських козаків. Наприкінці зустрічі діти написали листа воїнам 30-ї ОМБр, які знаходяться в зоні АТО, щоб привітати їх з днем захисника України.

В бібліотеці–філії №3 для учнів 4-А класу ЗОШ №10 провели бібліографічний огляд літератури «Історія українського козацтва». Дітей ознайомили з історичною, пізнавальною, художньою літературу про козацькі часи в Україні.

Працівниками бібліотеки-філії №5 для юнацтва запросили учнів 8-го класу ЗОШ №3 на урок мужності: «Захисники України – героїзм, жертовність, трагедія». Говорили про героїв – наших земляків, які захищали і захищають сьогодні нашу Батьківщину. Вшанували пам’ять воїнів, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя, хвилиною мовчання.

 

Міська централізована бібліотечна система

 

Чат-бот Гаряча лінія