У громаді відбулось покладання квітів до пам’ятника Лесі Українки та вручення нагород

28 Липня 15:58

Україна – держава з тисячолітньою історією.

На утвердження цього, 28 липня, на 155 день повномасштабного вторгнення російського окупанта на споконвічно українську землю, вперше відзначається День Української Державності. День, який покликаний утвердити зв’язок поколінь, нагадати, що наша країна має тисячолітню історію, культуру та традиції.

Символічним є те, що відзначення нового національного свята співпадає з днями, коли на малій батьківщині видатної Лесі України вшановують її постать – Міжнародним святом літератури і мистецтв «Лесині джерела».

З цієї нагоди відбулося покладання квітів до пам’ятника Лесі Українки, до якого долучилися керівництво громади та району, депутати міської ради, громадськість.

Хвилиною мовчання присутні вшанували  пам’ять усіх, хто віддав своє життя у боротьбі за нашу державність та свободу.

На головній площі громади лунав Державний Гімн України у виконанні Марії Смоляр та Гімн міста у виконанні народного вокального ансамблю «Віра».

Також відбулося вручення нагород.

Почесне звання „Почесний громадянин міста Новограда – Волинського“ посмертно присвоєно Віктору Гончаруку – громадському діячу, депутату Новоград-Волинської районної ради, патріоту міста за мужність і самовідданість під час виконання військового обов’язку при захисті України. Найвищу нагороду громади вручили мамі Віктора Васильовича Зофії Яківні, вдові Тамарі Гончарук та сину Олександру Гончаруку.

Почесне звання „Почесний  громадянин міста Новограда – Волинського“ вручено Ярославу Співаку – ветерану військової і державної служби, члену громадської організації „Постраждалі Чорнобиля“ Новоград-Волинської громади за плідну громадську діяльність, проявлені мужність та відвагу під час виконання службових обов’язків при ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, активну участь у житті громади.

За визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові та з нагоди Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела“ відзнакою міста Новограда-Волинського – орденом «Звягель» нагороджено Головнокомандувача Збройними Силами України, генерала Валерія Залужного та т.в.о. командувача Сухопутних військ ЗСУ, генерал-лейтенанта Олександра Павлюка. Оскільки військові на даний час знаходяться при виконанні службового обов’язку по обороні та захисту України,  нагороди їм буде вручено окремо.

Орденом «Звягель» вручено Станіславу Павловському – відомому в громаді та за її межами художнику-різьбяру по дереву за досягнуті успіхи і особистий внесок у вшанування пам’яті видатної поетеси Лесі Українки. Нагороду отримав син Микола Павловський.

Чат-бот Гаряча лінія