У комісіях Новоград-Волинської міської ради. ЗРІЗАВ ДЕСЯТЬ ДЕРЕВ – ПОСАДИ ТРИДЦЯТЬ

21 Квітня 2016, 1:12

Ці слова належать депутату міської ради А. В. Легенчуку, на рахунку якого п’ятнадцять вирощених горіхових дерев.

Секретар міської ради О. А. Пономаренко, аналізуючи роботу постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та екології, назвала її дуже важливою. Екологія, благоустрій, громадський транспорт, дороги, тротуари – про них повинні дбати усі ми, але обранці міста насамперед.

Голова названої комісії А. В. Легенчук розповів представникам ЗМІ, що увесь її склад працює злагоджено: «У нас є представники різних політичних фракцій і різних професій, але порозуміння вони знаходять завжди. І старший тренер-викладач з вільної боротьби ДЮСШ С. М. Мельник, і паспортист ОСББ «Чайка» С. В. Крапівницька, і приватний підприємець Б. В. Запаловський, і головний інженер ТОВ «Новоград-Волинські шляхи» В. С. Табалюк, і керуючий ОСББ «Наш дім» А. В. Войтович щиро прагнуть зробити місто кращим, комфортнішим».

Депутати з житлово-комунальної команди причетні до вирішення багатьох міських проблем. Найперша з них – ремонт доріг. Завдання розписані до 2020 року, але зараз, згідно зі словами А. В. Легенчука, потрібно завершити розпочате. Йдеться про необхідність впорядкувати і створити тротуари на вулицях Сагайдачного та Лесі Українки. Комісія постійно зосереджується над питаннями, пов’язаними зі станом внутрішньобудинкових доріг, на ремонт яких у 2016-му виділено 950 тисяч гривень. Членів комісії турбує вигляд центральної частини міста: «хвилястий асфальт» на проїжджій частині, стан площі Лесі Українки та більшості тротуарів. У перспективі усі комунікаційні мережі доцільно перевести під тротуари. Так їх краще утримувати та дешевше ліквідовувати наслідки проривів водогону, теплотрас тощо. У виборі матеріалів для вимощування тротуарів варто скористатися досвідом розвинених європейських країн.

Як розповідає голова комісії, нинішнього року місто взагалі чекає багато робіт, спрямованих на благоустрій. Встановлення нових вікон у багатоквартирних будинках у межах співробітництва з ПРООН (у цілому на співпрацю з цією організацією по різних проектах у міському бюджеті закладено понад 2 млн. грн.), освітлення вулиць, впорядкування пам’ятних знаків, реконструкція даху фортеці, впорядкування роботи фонтану. На думку депутатів, фонтан влітку має діяти не лише по вихідних. По багатьох об’єктах уже готові ескізи, потрібно лише втілити задуми.

Постійні комісії з питань житлово-комунального господарства існують в усіх українських містах. До їхньої компетенції входить попередній розгляд та узгодження проектів нормативних актів та місцевих програм, що стосуються ЖКГ. Склад комісії здійснює перевірки та аналізує стан комунальних об’єктів і готує за їх наслідками відповідні пропозиції. Також такі комісії розглядають скарги мешканців міста на роботу служб ЖКГ, виносячи найтиповіші проблеми на засідання. До речі, у Новограді-Волинському засідання відбуваються по середах двічі на місяць. Депутати, яким припала ця нелегка ділянка роботи, розглядають та вносять пропозиції до програм місцевого соціально-економічного розвитку, що стосуються ЖКГ.

У Новограді-Волинському в аналогічної комісії є одна особливість – вона займається ще й екологічними проблемами. А. В. Легенчука турбує стан басейну Случі: «Раків у нашій річці зараз немає, а це найвірніший показник забрудненості води». Він також повідомив про неоднозначне ставлення мешканців міста до кронування та зрізування дерев. За словами депутата, зелені насадження у Новограді-Волинському впорядковуються згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 1.08.06 № 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Найчастіше приводом для таких робіт стають заяви мешканців, підприємств чи установ, а також необхідність ліквідувати або запобігти аварійній ситуації на інженерних мережах міста.

 

Ярина ЯВІР

Новоград-Волинська міськрайонна офіційна громадсько-політична газета «Лесин край» від 21.04.16р. № 16(10648)

 

Чат-бот Гаряча лінія