У краєзнавчому музеї відкрито нову експозицію за адресою вул. Соборності, 24

24 Серпня 2020, 14:54

В День Незалежності України 24 серпня відбулось урочисте відкриття нової експозиції у краєзнавчому музеї за адресою вул. Соборності, 24. Участь в урочистостях взяли в.о. міського голови Оксана Гвозденко, посадовці, представники творчої інтелігенції та небайдужі громадяни міста. Гостей в новому приміщенні музею вітали камерний ансамбль «Классік», а також берегиня закладу – директор краєзнавчого музею Олена Жовтюк.

Історія закладу не проста. Рішення про створення в місті краєзнавчого музею було прийнято у 2005 році. Однак, власного приміщення музей не мав і у 2006 році розпочав свою роботу на базі народного музею бойової слави у приміщенні міського Палацу культури ім. Лесі Українки. Протягом 12 років Новоград-Волинський був єдиним містом в Житомирській області, який не мав окремого приміщення для краєзнавчого музею.

У жовтні 2018 року за сприяння куратора галузі культури в Новограді-Волинському Оксани Гвозденко було прийнято історичне рішення – під краєзнавчий музей було передано окреме приміщення у центрі міста за адресою вул. Соборності, 24. І вже сьогодні кожен бажаючий може відвідати краєзнавчий музей, щоб ознайомитися з його експонатами. Почесну місію перерізання червої стрічки до нового приміщення краєзнавчого музею виконали в.о. міського голови Оксана Гвозденко та директор краєзнавчого музею Олена Жовтюк.   

Вітаючи усіх причетних до відкриття краєзнавчого музею в новому приміщенні, в.о. міського голови Оксана Гвозденко зазначила, що наразі вже завершено капітальний ремонт внутрішніх приміщень, ремонт фасаду ще попереду, а  експозиція закладу ще в стадії формування. Однак, найголовніше вже сталося – музей має власне гарне приміщення в центрі міста. Тим часом, після переїзду до нового приміщення, в музеї зроблено багато: переплановано приміщення аптеки під краєзнавчий музей, облаштовано прилеглу територію, перевезено та відреставровано експонати, формується музейний фонд.

Варто зауважити, що сучасні музеї мають надавати громадськості інтерактивну, предметну та ідейну платформи для глибшого пізнання своєї етнічної ідентичності. Музей – багатофункціональний заклад. Музеї перетворюються на важливі осередки освіти і навчання, оскільки саме вони забезпечують доступ до національної культурної та природної спадщини людям різного фаху та віку. Новоград-волинський краєзнавчий музей активно веде цей пошук.

І сьогодні, завдяки зусиллям очільниці закладу Олени Жовтюк, за підтримки міської влади та волонтерської і спонсорської допомоги жителів міста та підприємців, нове приміщення краєзнавчого музею переоблаштоване та активно приймає відвідувачів. Тим часом, в рамках урочистостей волонтерам та меценатам краєзнавчого музею були вручені подяки. Після чого для гостей свята було проведено коротку оглядову екскурсію музеєм.

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія