У Лесиній оселі відбулося літературно-музичне засідання «Плеяда паростків Лесиного краю»

26 Лютого 2016, 5:48

Леся Українка – видатна постать в історії української та зарубіжної літератури, яка залишила нам великий спадок своїх творів, великого мистецького надбання. 25 лютого виповнилося 145 років від дня народження геніальної поетеси. Цього дня в Лесиній оселі – літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, відбулося традиційне літературно-музичне засідання «Плеяда паростків Лесиного краю». Поклонитися таланту та вшанувати пам’ять великої доньки Звягельської землі, адже саме у Новограді-Волинському народилася та зростала маленька поетеса, зібралися міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко, заступник міського голови Оксана Гвозденко, начальник відділу культури міської ради Лариса Заєць, міські голови попередніх скликань, лесезнавці, письменники, літератори, мистецтвознавці, науковці, громадські діячі як Новоград-Волинщини, так і з Житомира, Хмельницького, Рівного, Острога та інших куточків України.

Зустрічала почесних гостей берегиня Лесиної оселі – завідувачка літературно-меморіальним музеєм Віра Римська. Після покладання квітів до пам’ятника великої поетеси, розпочалося літературно-музичне засідання.

На початку заходу до шанувальників творчості Лесі Українки звернувся міський голова Віктор Весельський: «Сьогодні, 25 лютого, ми відзначаємо 145-річницю від Дня народження Лесі Українки – геніальної поетеси, мислителя, драматурга, талановитого прозаїка і перекладача, педагога, публіциста, фольклориста-етнографа, літературознавця і громадського діяча, активного і непримиренного борця з чітко визначеною соціальною позицією. Лесине слово, як і слово Великого Кобзаря, стоїть на сторожі української душі. В наш важкий час її поезія – надзвичайно актуальна. Вона надихає, підтримує, зміцнює силу духу, вселяє незламну віру і надію на перемогу. У кожному рядочку її віршів відчувається любов до рідної землі, занепокоєння станом народу, але й щира впевненість у тому, що зміни відбудуться, тільки потрібно рішуче діяти, а не лити сльози. Громадянська лірика Лесі – це не тільки її зброя, а й внесок у справу рідного народу, це щирий, сповнений любові, подарунок українцям». Та наголосив: «2016 рік у нашому місті, відповідно до розпорядження міського голови, оголошено роком видатної Лесі Українки. Але не тільки у цей рік, а завжди ми будемо пам’ятати та шанувати нашу землячку, неповторну особистість, геніальну поетесу за вагомий внесок в українську та світову літературу. Кожним словом, кожним променем думки хай живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй – Леся Українка».

В цей день у Лесиній оселі лунали щирі слова шани та поваги до постаті видатної поетеси. Присутні закликали любити Україну як любила її Леся Українка. А також дякували Вірі Омельянівні за збереження найдорожчого скарбу Звягельської землі, великої науково-історичної спадщини національної культури Новограда-Волинського та країни, за збереження для нащадків пам’яті про Лесю Українку, про її творчість. Почесні гості представили свої творчі здобутки та збагатили музей власними збірками та книгами. Також під час заходу лунали музичні подарунки.

Як зауважила Віра Омельянівна, наразі у музеї налічується 9 книг-відгуків від відвідувачів. За час існування музею, його відвідало понад мільйон осіб. Це люди з різних куточків світу, які приїздили до нашого міста, щоб доторкнутися до образу Лесі Українки, до її творчості. А також подякувала усім, хто допоміг у створенні та виданні книги «На сповідь до Лесі», яку було презентовано на цьому заході. У книзі зібрана історія музею, написана людьми, які його відвідали. Це їх відгуки, спогади та емоції, зокрема відгуки міських голів попередніх скликань.

Також було презентовано книгу-альбом художника Володимира Лиманця.

Наприкінці засідання міський голова Віктор Весельський подякував всім присутнім міським головам, які зробили неоціненний внесок в розвиток і підтримку літературної спадщини Новоград-Волинського краю. Та пообіцяв, що вирішить ряд питань, на яких було акцентовану увагу на зібранні. Зокрема, щодо фінансування видавництва дитячої збірки поезій Лесі Українки, вивчення питання окремого приміщення для Краєзнавчого музею та благоустрою території в районі розташування літературно-меморіального музею Лесі Українки. Віктор Леонідович запевнив, що продовжить традиції закладені колегами-попередниками, доклавши для цього максимум зусиль.

Затим присутніх почастували короваєм.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія