У місті зафіксовано випадок сказу

28 Лютого 2023, 16:39

Знову було скликано надзвичайну протиепізоотичну комісію при Звягельській міській раді.
На засіданні комісії під головуванням заступника міського голови Віталія Якубова було розглянуто ряд питань, серед яких: епізоотичний стан щодо сказу тварин на території Звягельської громади; оголошення неблагополучним по сказу двір громадянина М. мешканця м. Звягеля та введення карантинних обмежень по сказу; встановлення загрозливої зони навколо неблагополучного пункту вулиць – Лянгуса, Василя Стуса, Західна, Миколи Міхновського, Володимира Антоновича, Миколи Арсенича, Котляревського; затверджено заходи щодо ліквідації вогнища інфекції по сказу в неблагополучному дворі громадянина М. та населеному пункті м.Звягель.
Начальник Звягельського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль доповів про стан справ у місті на сьогоднішній день. «Станом на 27 лютого на території міста було зареєстровано 1 випадок сказу лисиці, в 2022р – 2 випадки сказу – безпритульної собаки та лисиці. Спеціалістами державної ветеринарної медицини за 2022 рік щеплено проти сказу 570 голів собак, 177 голів котів., з початку цього року 71 голова собак і 39 котів. Серед населення проводиться роз’яснювальна робота, щодо небезпеки захворювання на сказ, проте є випадки відмов жителів міста від щеплення своїх домашніх тварин.
Відсутня робота по відстрілу червоної лисиці усіма мисливськими організаціями. Основна причина – це заборона будь- якого полювання в період воєнного стану. Велика щільність червоної лисиці є загрозою для населених пунктів в разі нападів на людей та домашніх тварин. Саме це й стало причиною недавнього випадку виникнення сказу червоної лисиці в місті, яка контактувала з собакою» – повідомив Олександр Коваль.
Члени комісії детально розглянули кожне питання порядку денного. Враховуючи нестабільну епізоотичну ситуацію, яка виникла на даний час в районі та з метою запобігання розповсюдження даної хвороби серед людей і тварин, по завершенню роботи засідання були прийняті відповідні рішення.
Також наголошуємо, що Сказ – гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу зараженою твариною, протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується як правило, смертельним результатом.
Головними ознаками захворювання диких тварин є підозріла їх поведінка (відсутність боязливості, поява їх у населених пунктах, місцях випасу і утримання сільськогосподарських тварин, не спровокований напад на людей та тварин.)
Ознаками захворювання домашніх тварин є безпричинна агресія, вони можуть без будь – якої причини нападати на людей, інших тварин. Також проявляється сказ надмірною слинотечею, незвичайною поведінкою, водобоязню, паралічем щелеп і кінцівок.
На жаль, ця хвороба невиліковна. Уражена тварина помирає протягом десяти днів. Обов’язково необхідно щорічно вакцинувати домашніх та сільськогосподарських тварин від сказу, для чого необхідно звернутись до спеціалістів Новоград – Волинської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою : вул. Івана Франка, 48 м. Звягель. – вакцина надається безкоштовно.
Щоб не заразитись сказом людині слід виконувати такі правила: утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами, терміново повідомляти фахівців ветеринарної медицини про хворих тварин або їх трупи, у разі якщо тварина загинула; не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати ветеринарного лікаря; не знімати шкіру з трупів диких тварин; у разі укусу людей домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я та адресу господаря. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу, адже за твариною можна буде встановити ветеринарний нагляд.
Пам’ятайте, що сказ небезпечна і невиліковна хвороба! Тому будьте обачні, ставтесь до тварин з особливою обережністю та безпекою. Адже від цього залежить ваше і життя людей, які вас оточують!!!

Олександр КОВАЛЬ, начальник Звягельського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

Чат-бот Гаряча лінія