У Новоград-Волинській міській раді опрацювали ідеї для участі у грантових проєктах

22 Квітня 2021, 12:58

Наразі в Україні функціонує багато фондів та благодійних організацій, головною метою яких є надання фінансової підтримки для вирішення певних проблем. Одним із видів такої підтримки є грантові проєкти. Залучення позабюджетних коштів може стати суттєвим джерелом додаткового фінансування бюджетних установ.

Начальник відділу підтримки громадських ініціатив Юрій Савич презентував головним розпорядникам коштів міської ради актуальні грантові проєкти. На зустрічі були присутні заступниці міського голови Ірина Гудзь та Наталія Борис, та керівники галузевих управлінь та відділів.

Зокрема, розглянули конкурс місцевих проєктів «Наша громада», який запускають телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Учасниками конкурсу можуть бути громади з населенням до 70 тис., які прагнуть розвивати медицину, освіту, підприємництво, культуру, туризм, комунальну сферу тощо.

Начальники відділів та управлінь міської ради розглянули ідеї проєктів для подачі на участь в конкурсі. Цей конкурс передбачає не лише залучення додаткових коштів (грошовий приз у розмірі 500 тис.грн на реалізацію проєкту), але і медійність громади (телеканали ICTV та СТБ в ефірі «Фактів» та «Вікон» покажуть проєкти 26 фіналістів).

Також на зустрічі проаналізували ідеї для участі в Програмі «U-LEAD з Європою». Програмою передбачено допомогу територіальним громадам у підготовці проєктів та пошуку джерел для їх фінансування. Участь у цій програмі можуть брати лише муніципальні партнерства, наприклад декілька суміжних територіальних громад. Проєктна ідея подається однією громадою, яка виступає «головним партнером».

Учасники зустрічі напрацьоватимуть ідеї для участі у цих та інших грантових проєктах, оскільки участь у міжнародних програмах та співпраця з міжнародними інституціями є одним із важливих напрямків розвитку громади.

 

Чат-бот Гаряча лінія