У Новоград-Волинській міській ТГ перебувала делегація із Миргорода у складі представників малого та середнього бізнесу
У Новоград-Волинській міській територіальній громаді триває процес впровадження проєкту «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії COVID-19» за фінансової підтримки GIZ в рамках програми “EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація «МСП».
Зокрема, 28, 29 та 30 липня у Новоград-Волинській міській ТГ перебувала делегація із Миргорода у складі представників малого та середнього бізнесу.
Представники Миргородської міської територіальної громади знайомились із Новоград-Волинською міською ТГ. В рамках обмінного візиту представники Миргорода відвідали швейну фабрику ПрАТ ВКФ «Леся», фармацевтичне виробництво ПрАТ «Біоветфарм» та ряд підприємств, які функціонують у громаді. Також голова наглядової ради ПРАТ ВКФ «Леся» Микола Сиченко розповів гостям нашої громади про діяльність Ради директорів промислових підприємств. Делегація побувала у селах Пилиповичі, Майстрів та Наталівка, де поспілкувались із старостами сіл. Зокрема, у c. Наталівка було відвідано виробництво гранітних виробів (ФОП В. Скринник).
У великій залі Будинку рад пройшла офіційна зустріч із делегацією Миргородської міської ТГ. Участь у заході взяли заступник міського голови Ірина Гудзь, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олександр Доля, заступниця керівника програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» Тетяна Аніщук, начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради Юрій Савич, голова ГО підприємців «Звягельчани» Олександр Костеченко, депутати міської ради, представники малого та середнього бізнесу, громадськість.
Під час зустрічі порушено питання функціонування бізнесу в умовах карантинних обмежень, особливості та основні проблематики. Наголошувалось про важливість співпраці влади та підприємців, а також взаємну підтримку. Також підприємці ділились досвідом ведення бізнесу.
Гостям із Миргорода проведено екскурсію Новоград-Волинським вищим професійним училищем. Здійснено візит до будівельного маркету “Норма” та “Органічної крамниці”. Також делегація із Миргорода побувала у мініпекарні “ВашЛаВаш”, де власники радо зустріли гостей та продемонстрували особливості приготування випічки, розповіли про процес ведення бізнесу в умовах пандемії, а також смачно пригостили гостей.
Представники Миргорода відвідали літературно-меморіальний музей Лесі Українки, краєзнавчий музей, а також музей Родини Косачів.
У останній день перебування делегації було проведено підсумовуючу зустріч. На зустрічі був присутній міський голова Микола Борвець, заступник міського голови Ірина Гудзь, начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради Юрій Савич, представники Миргородської міської ТГ. Міський голова Микола Боровець, зазначив, що плідна співпраця повинна у результаті продемонструвати напрацювання важливих стратегічних компонентів для покращення та розвитку громад. Зі свого боку представники Миргорода подякували за щирий та теплий прийом, гарну організацію перебування та насичену програму перебування, а також зазначили, що чекають із відповідним візитом.
Довідково: Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.
Серед 40 претендентів відібрано 12 українських громад, серед них – Новоград-Волинська та Миргородська громади отримали підтримку та фінансування від GIZ в рамках проєкту «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії» за фінансової підтримки GIZ в рамках програми “EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП”.
Проєкт триватиме 6 місяців, у процесі заплановано навчальні поїздки з обміну досвідом, онлайн зустрічі підприємців із представниками муніципалітетів. Завдяки проєкту буде створено підґрунтя для подальшого розвитку підприємництва, створення нових суб’єктів МСП, адже громади зацікавлені у збільшенні податкових надходжень до місцевих бюджетів та розширенні підприємницької спільноти.