У Новоград-Волинській міській ТГ стартував проєкт «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії»

11 Липня 2021, 14:54

Новоград-Волинська міська територіальна громада спільно з містом-побратимом Миргородом впроваджуватимуть проєкт «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії» за фінансової підтримки GIZ в рамках програми “EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП”. З нагоди його початку відбулася онлайн презентація за участі представників обох громад, малого і середнього бізнесу, ЗМІ.

Новоград-Волинську громаду презентували заступниця міського голови Ірина Гудзь, начальник  відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради Юрій Савич, голова Ради промислових підприємств Новограда-Волинського, голова наглядової ради ПРАТ ВКФ «Леся» Микола Сиченко та голова ГО підприємців «Звягельчани» Олександр Костеченко.

 

Зазначалося, що даний проєкт розроблявся для підприємців, які постраждали від карантину, спричиненого коронавірусною інфекцією. Серед 40 претендентів відібрано 12 українських громад, серед них – Новоград-Волинська та Миргородська громади отримали підтримку та фінансування від GIZ.

 

Учасників зустрічі привітала Тетяна Аніщук, заступниця керівника програми  «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Вона розповіла, що ініціатива націлена безпосередньо на стимулювання сталості й відновлення української системи підтримки малого та середнього підприємництва у містах та місцевих громадах під час пандемії COVID-19.

 

Заступниця міського голови Ірина Гудзь зазначила, що Миргород та Новоград-Волинський є містами-побратимами ще з 2014 року і до цього часу підтримують економічні, культурні, туристичні та інші зв’язки. В рамках співпраці та проєкту, що стартував, разом ділитимуться досвідом та перейматимуть кращі практики задля підтримки підприємництва, сприяння їх сталому розвитку.

 

В межах проєкту, який триватиме 6 місяців, заплановано навчальні поїздки з обміну досвідом, онлайн зустрічі підприємців із представниками муніципалітетів, створення та впровадження двох навчальних циклів: для бажаючих почати власний бізнес та для представників бізнесу, що вже працюють. Також передбачено розробити інвестиційні паспорти громад українською та англійською мовами; провести опитування серед підприємців для розвитку і розширення малого та середнього підприємництва та розробити програми підтримки МСП із врахуванням впливу пандемії COVID-19; провести в громадах-учасницях хакатони із залученням студентів ВУЗів та експертів – бізнес-тренерів.

 

Очікується, що завдяки проєкту буде створено підґрунтя для подальшого розвитку підприємництва, створення нових суб’єктів МСП, адже громади зацікавлені у збільшенні податкових надходжень до місцевих бюджетів та розширенні підприємницької спільноти. Реалізація проекту стане поштовхом для розвитку механізмів соціально-економічної самодостатності обох громад-учасниць проєкту.

 

Довідково: Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія