У Новоград-Волинській СШ №4 завершився тиждень прав

14 Грудня 2015, 7:00

У рамках місячника охорони дитинства у четвертій школі з 7 по 11 грудня проходив Всеукраїнський тиждень права та продовжувалися заходи Всесвітньої акції «16 днів проти насильства». Організатори намагалися охопити участю щонайбільше школярів, щоби привернути увагу дітей до важливості правомірної поведінки у суспільстві, необхідності знання своїх прав та виконання всіляких обов’язків. 3 грудня учні 3-10 класів стали учасниками загальношкільної акції «Ця долоня більше не вдарить дівчинку». Залишаючи відбиток своєї долоні на плакаті, діти, насамперед хлопчики, давали обіцянку більше не застосовувати сили у вирішенні конфліктів з дівчатами, не ображати і принижувати, а захищати представниць прекрасної статі.

Команди восьмикласників взяли активну участь в інтелектуальному правознавчому турнірі на знання прав та обов’язків громадян України. Восьмикласники ще не вчать правознавства, але певну обізнаність у цій галузі показали. Заслужену перемогу отримала команда юних знавців права 8-А класу.

10 грудня – з нагоди міжнародного Дня захисту прав людини дитячий Омбудсмен школи Діана Бороздіна провела інформаційну п’ятихвилинку на шкільному радіо та нагадала про основний зміст Загальної декларації прав людини, прийнятої ООН у 1948 році. Цього ж дня для дітей 3-4 класів соціальний педагог Світлана Чачина провела відеолекторій «Сторінками Конвенції з прав дитини». Учні вчилися бачити взаємозв’язок між такими важливими поняттями як права та обов’язки неповнолітніх. Відеолекторії  на тему «Насильству-НІ!»,  «Права людини: що ми про них знаємо та як реалізуємо» відбулися для учнів 5-7 класів. Шкільний практичний психолог Альбіна Колесник у вестибюлі школи продемонструвала  різні відеоролики щодо  необхідності дотримання прав дитини в якості соціальної реклами стосовно профілактики насилля. Альбіна Анатоліївна також провела для учнів 5-А, Б класів відеолекторій «Спілкуємося ефективно. Що робити з агресією та гнівом?» У шкільному вестибюлі  оформлено виставку друкованих видань, фотоматеріалів «Законність і правопорядок в Україні», літератури на правову тематику «Світ без насильства», «Права і свободи твої, дитино». Старшокласники підготували плакати «Сторінками Конвенції ООН про права дитини».

Учні 8-11 класів мали змогу   зустрітися із  спеціалістом місцевого Центру безкоштовної правової допомоги, адвокатом Сергієм Радзивілом, який познайомив дітей із особливостями функціонування цього закладу, який може надавати безкоштовну правову допомогу найбільш уразливим верствам населення. 

А ще в школі триває загальношкільна акція «Щасливі долоньки», проводиться  збір подарунків, новорічних прикрас, привітань для бійців АТО, які із любов’ю виготовляють умілі руки батьків, дітей і вчителів.

 

Прес-центр СШ №4

 

Чат-бот Гаряча лінія