У Новоград-Волинській ЗОШ №2 провели День цивільного захисту

25 Квітня 2016, 2:20

В Україні щорічно виникають тисячі тяжких надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, внаслідок яких гине велика кількість людей.

Вже традиційно в кінці квітня в ЗОШ №2 проводиться День цивільного захисту. Це заходи, в ході яких перевіряються знання та відпрацьовуються дії учнів і всіх працівників школи на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

Заходи, які були проведені в рамках Дня цивільного захисту у нашій школі, були спрямовані запобігти виникненню негативних впливів внаслідок надзвичайних ситуацій.

Так, насамперед, було зібрано та оповіщено постійний склад керівного та командно-начальницького складу школи та поставлено їм завдання на день. На загальношкільній лінійці начальник штабу цивільного захисту Табакова А.О. ознайомила всіх присутніх з планом проведення Дня цивільного захисту. У всіх класах пройшли відкриті уроки з безпеки життєдіяльності на яких діти ознайомилися з  негативними чинниками природного характеру (шквальні вітри, грози, землетруси), соціально-політичними загрозами (розпилення хімічних речовин, вибухонебезпечні прилади і предмети, прояви тероризму). Учні з цікавістю розглядали виставки літератури, плакатів та фотогазет, альбомів, брошур, періодичних видань з питань ЦЗ та безпеки життєдіяльності. А найменші, учні 1-4 класів виставили свої малюнки, в яких передали своє бачення надзвичайних ситуацій.

Найбільшу зацікавленість викликав в учнів 1-6 класів виступ пожежних. Вихованці із захопленням спостерігали за показовими виступами та слухали розповідь про дії в надзвичайних ситуаціях, найбільше емоцій викликало моделювання пожежі та її гасіння.

Учні дев’ятих класів зустрілися з ліквідатором аварії на ЧАЕС Завгороднім І.І. Ця зустріч залишила приємні враження. Ігор Іванович розповів дітям про ті жахливі події, про мужність і самопожертву ліквідаторів, а на завершення прозвучали бардівські пісні про Чорнобильську трагедію. Учні тепло зустріли гостя, щиро дякували за приємне спілкування і подарували квіти.

Найвідповідальнішим моментом стала евакуація учнів школи, внаслідок пожежі в навчальному закладі. На першому поверсі школи було змодельовано пожежу, внаслідок якої терміново евакуювали всіх учнів та працівників школи. Класними керівниками було здано звіти про кількість евакуйованих. За наслідками перевірки стало відомо, що 4 учні 4-Б класу не залишили школи. Рятувальна ланка, на чолі з Гопанчуком В.В., приступила до визволення дітей, а керівник ланки пожежогасіння терміново викликала пожежну службу. Як стало відомо, – в ході рятувальної операції один з учнів отримав травму і тут до роботи приступила санітарна ланка на чолі з Ковальською К.Р. Катерина Романівна розповіла, як потрібно надавати першу долікарську допомогу. Учениці 10 класу Мухаровська І. та Швед Ю. продемонстрували учням школи дії при травмуванні.

По закінченню евакуації і показових виступів відбулася пізнавальна гра-подорож «Багато знати – вміло діяти» під час якої діти дізналися, як поводитися під ас надзвичайних ситуацій в транспорті, зустріччю з собаками і незнайомцями, як діяти у натовпі і під час раптового руйнування та терористичних атаках, як не стати заручником.

День був надзвичайно повчальним і видовищним. Маємо надію, що змодельовані ситуації ніколи не трапляться у житті наших вихованців, а здобуті знання стануть у нагоді.

 

ЗОШ №2

 

Чат-бот Гаряча лінія