У Новограді-Волинському центральна міська бібліотека та земляцтво етнічних німців провели мистецький захід до ювілею В.А. Моцарта
Є серед знаменних дат такі ювілеї, що просто не можна обійти увагою. Причому про них згадують не в окремих містах, і навіть країнах, а по всьому світу.
27 січня в різних куточках земної кулі згадували про генія Вольфганга Амадея Моцарта, музиканта і композитора, твори якого вже більше двох століть звучать у великих і малих залах. Музикою Моцарта захоплюються професійні виконавці і аматори різного віку. Його музика універсальна, на всі часи.
На батьківщині композитора, в Зальцбурзі, кожен рік в ці дні проходить тиждень Моцарта, на який з’їжджаються шанувальники класичної музики.
Звичайно, Новоград-Волинський – не Зальцбург, але в нашому місті теж є справжні цінителі музики Моцарта. 3 лютого в малому залі Палацу культури ім. Лесі Українки працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського та представники земляцтва етнічних німців провели літературно-музичний вечір під назвою «Вічне сонячне світло – ім’я тобі Моцарт». Зі сцени звучали твори великого композитора, вірші на його честь; ведучі у супроводі слайд-презентації розказали цікаві факти з життя та творчості Моцарта. Були переглянуті уривки з фільмів, присвячених композитору.
Хоча і зараз, через стільки років, загадок навколо цієї видатної особистості не поменшало, але все ж таки Моцарт приваблює людей не стільки ореолом таємничості, оскільки своєю чудовою музикою. Причому його музика не просто прекрасна, вона ще й має лікувальний ефект. Науковець Дон Кемпбелл написав книгу «Ефект Моцарта», в якій дослідив вплив класичної музики взагалі, і в першу чергу музики Моцарта, на здоров’я та творчі здібності людини.
«Вічне сонячне світло» – так охарактеризував музику Моцарта композитор і піаніст Антон Рубінштейн. А П.І. Чайковський зазначав у своєму щоденнику: «На моє глибоке переконання Моцарт є найвищою, кульмінаційною точкою, якої досягла краса у сфері музики».
Олена Кобрина,
провідний бібліотекар ЦМБ ім. Юрія Ковальського