У Новограді-Волинському обговорили проект рішення міської ради щодо об’єднання Новоград-Волинської та Наталівської територіальних громад

5 Жовтня 2015, 21:27

Відповідно до чинного законодавства, в Україні продовжується процес добровільного об’єднання територіальних громад. Так, 29 вересня у Новограді-Волинському відбулося громадське обговорення з приводу об’єднання територіальних громад міста Новограда-Волинського та сіл Наталівки і Олександрівки Наталівської сільської ради. На початку громадських слухань заступник міського голови Сергій Колотов ознайомив присутніх з проектом рішення міської ради „Про добровільне об’єднання територіальних громад“, який пропонується на розгляд депутатів чергової сесії міськради. Зокрема, Сергій Юрійович наголосив на пріоритетних завданнях розвитку для всієї в майбутньому об’єднаної громади, зазначених у даному проекті рішення, а саме: збереження функціонування  закладів освіти та медицини (Наталівської ЗОШ I-II ступенів, ДНЗ, Наталівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини), розвиток мережі транспортного сполучення в межах громади, забезпечення якісного надання адміністративних послуг, забезпечення охорони законних прав та інтересів жителів територіальної громади шляхом створення громадських формувань з охорони громадського порядку (муніципальна міліція), сприяти залученню інвестицій для розвитку промисловості та створення нових робочих місць.

У Новограді-Волинському громадське обговорення з даного приводу проводиться вже не вперше, такі ж зібрання проходили і в селі Наталівка, де неодноразово громаді було роз’яснено про подальші перспективи такого об’єднання та дано відповіді на питання, які найбільше турбують людей. Цього разу на міських обговореннях була присутня Наталівський сільський голова Раїса Храбан, яка зауважила: «Неодноразово ми з громадою обговорювали плюси та мінуси об’єднання… Хто хотів дізнатися – приходив, ставив питання та отримував відповіді. Тому говорити, що людям не пояснили – все одно, що в невиконанні домашнього завдання учнем звинувачувати вчителя. Ці питання висвітлюються в газетах, на телебаченні та в Інтернеті. До того ж, багато громад уже об’єдналося».

Під час громадських слухань було зауважено про те, що можливо краще відкласти це питання і повернутися до нього після проведення виборів. Проте, Раїса Храбан наголосила, що процес об’єднання триває ще з квітня і він не може бути зупинений у зв’язку з виборами. До того ж, наразі обговорюється лише проект рішення, який також буде обговорюватися і на території Наталівської сільської ради.

Крім того, в ході засідання деякі учасники обговорення нарікали на повільний процес проведення об’єднань територіальних громад в Україні. Так, підприємець Сергій Чижевський, зауважив на тому, що у зв’язку з суперечками щодо питання «за» і «проти» об’єднання, процеси добровільних об’єднань проходять повільно. «Загалом на території Наталівської сільської ради близько 70 підприємців, які не можуть працювати через ці суперечки… Якщо я захочу знайти інвестора, він мене запитає про розрахунки: я надам, а скільки це буде коштувати завтра – я не напишу, тому що це залежить від села, а вони не можуть помиритися. Необхідно створити фундамент для будівництва виробництв», – наголосив Сергій Чижевський.

Отож, громадські слухання відбулися, надалі ж відповідний проект рішення буде винесено для обговорення на чергову сесію міської ради.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія