У Новограді-Волинському після реконструкції відкрили військове меморіальне кладовище

29 Жовтня 2015, 23:27

28 жовтня у Новограді-Волинському відзначили 71 річницю визволення України від фашистських загарбників. Окрім покладання квітів у сквері Слави та урочистого засідання клубу «Ветеран», у місті було проведено мітинг з нагоди відкриття оновленого військового меморіального кладовища по вулиці Чехова, 7. В цей день на мітинг-відкриття, щоб вшанувати пам’ять воїнів, які загинули під час війни та померли у військових  шпиталях після війни, зібралися представники міської влади, ветерани, новоград-волинці старшого покоління, усі ті, для кого слово «визволення» – одне із найважливіших і найдорожчих слів.

«На цьому історичному місці захоронено 985 загиблих наших військовослужбовців, які приймали участь у Другій Світовій війні, – сказав під час урочистого мітингу новообраний міський голова  Віктор Весельський. – Скорботно те, що сьогодні, відзначаючи 71 річницю визволення, ми разом з тим, на цьому кладовищі схиляємо голови, що в наш, ніби, в мирний час, гинуть наші хлопці на сході, в зоні АТО. У війні, яку неочікувала ніколи Україна, і, напевно, ми з вами, старше покоління, в страшному сні не могли собі передбачити. Сподіваюсь, що керівництво держави, при підтримці міжнародної спільноти прикладуть усіх зусиль для того, щоб таке ганебне явище в XXI столітті як війна, на якій гинуть наші військовослужбовці, волонтери, всі ті, кому не байдужа доля нашої держави, якнайшвидше була зупинена». А також Віктор Леонідович запевнив, що як новообраний міський голова прикладе усіх зусиль для належного забезпечення соціального захисту та медичної допомоги для населення, стабілізації цін на ліки, продукти харчування,  тощо.

Привітав громаду міста з нагоди свята і заступник міського голови VI скликання Сергій Колотов, який розповів про той об’єм роботи та комплекс заходів, які вдалося здійснити задля оновлення військового меморіального кладовища. «Хто раніше бачив, в якому стані було військове кладовище, може порівняти його з тим, що є зараз. Повністю все довелося робити по новому. І фундаменти, і всі таблички. Дуже багато було помилок в прізвищах. Була проведена величезна робота. Навіть те, що не видно оку: архівні документи, виправлені помилки. Все це приведено у відповідність… Напередодні 9 травня ми відкривали меморіальне кладовище в мікрорайоні «Дружба». Сьогодні відкриваємо після реконструкції меморіальне кладовище тут, на вулиці Чехова. І в подальшому будемо проводити реконструкцію інших місць масових поховань. Це та наша данина, яку ми зобов’язані віддати тим людям, які загинули захищаючи нашу Батьківщину від фашизму» – наголосив під час свого виступу Сергій Юрійович.

Також з вітальним словом від міської ради ветеранів до присутніх звернувся голова організації Василь Парфьонов, а від молоді міста –  учениця 8-го класу СШ №4 Вероніка Щавлінська, які побажали усім доброго здоров’я, благополуччя і миру.

Під час заходу було покладено вінки пам’яті і шани до стелли загиблим воїнам. Згадали і про загиблих військовослужбовців, які захищали територіальну цілісність та незалежність нашої країни на сході. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять тих, кого навічно забрала війна, а також всіх, хто віддав своє життя за Батьківщину в зоні АТО.

Наприкінці заходу протоієрей округи, настоятель Свято-Михайлівської парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату Геннадій Пограничний освятив оновлене кладовище.

В цей день слова подяки за вклад у проведення реконструкції історичної пам’ятки були адресовані міській раді VI скликання, а саме міському голові Володимиру Загривому, першому заступнику міського голови Миколі Усенку, заступникам міського голови Сергію Колотову і Ларисі Шутовій, а також приватному підприємцю Миколі Шостаку та його трудовому колективу.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія