У Новограді-Волинському покладанням квітів вшанували подвиг партизанів у роки Другої світової війни
22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни, визнання внеску народних месників у перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі.
Новоград-Волинщина – партизанський край, з перших днів окупації тут розгорнувся масштабний рух підпільних партизанських загонів. На теренах Новоград-Волинського району понад 1,5 тис. партизан у 14 з’єднаннях усіма доступними їм засобами вели боротьбу з нацизмом. Саме за їх активну діяльність вороги помстилися, спаливши 19 населених пунктів.
22 вересня у Сквері Слави за участі керуючого справами виконавчого комітету міської ради Дмитра Ружицького, представників органів місцевого самоврядування, ветеранів та громадськості відбулося покладання квітів.
За післявоєнні роки виросло не одне покоління громадян. Але наш обов’язок пам’ятати тих, хто загинув на полях бою, в концтаборах, від ран, нанесених війною.
Історична довідка: У жовтні 1941 року в Новограді-Волинському було створено першу підпільну організацію, на чолі із Михайлом Лянгусом.
У 1942 році підпільники Новограда-Волинського створили два партизанські загони «1-й Волинський» та «25 років Радянської України».
На літо 1943 року партизани тримали під своїм контролем залізничні магістралі Новоград-Волинський-Житомир, Новоград-Волинський-Шепетівка, Новоград-Волинський-Коростень.
З нашого міста в партизанських загонах Житомирщини вели боротьбу близько 200 партизан, а в підпіллі – понад 120 месників.
Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради