У Новограді-Волинському презентували броварню

3 Листопада 2015, 23:50

Ще з середини XIX століття Звягельщина славилася своїм «живим», не пастеризованим пивом. Періодично пивна галузь у місті занепадала, а згодом знову відроджувалася. Проте, у вересні 2007 року процес варіння хмільного напою було повністю зупинено. Відродити давні традиції виробництва пива у Новограді-Волинському взявся міський голова Володимир Загривий.

30 жовтня у місті було презентовано нову броварню, яка розташувалася у підвальному приміщенні Молодіжного центру. Саме тут мешканці та гості міста невдовзі зможуть покуштувати справжнє, «живе», новоград-волинське пиво.  Цього дня, на огляд відремонтованого приміщення завітали чинний міський голова Володимир Загривий, новообраний міський голова Віктор Весельський, колишній керівник ВАТ «Новоград-Волинський пивзавод» Валентина Мозгова, власник нової броварні Василь Гаврилюк, представники міської влади та депутати, а також ті, завдяки чиїй безпосередній допомозі вдалося оновити підвальне приміщення закладу.

Пройшовшись залами броварні, присутні із зацікавленням розглядали декор та інтер’єр приміщення. Вдало поєднана кольорова гамма надала закладу своєї неповторності та яскравості. Зупинившись у одному із залів з вітальним вступним словом до присутніх звернувся Володимир Загривий, який зазначив, що дану на початку року обіцянку побудувати пивну броварню у підвалі Молодіжного центру – виконано. До того ж, багато трудів було вкладено у ремонт, так як у приміщенні була велика сирість та вологість. Проте, завдяки великому патріоту Новограда-Волинського Василю Гаврилюку, цей об’єкт перетворився на «лялечку».

Також до присутніх звернувся Віктор Весельський, який, в першу чергу, подякував Володимиру Загривому та його команді за внесок у розвиток міста протягом 5-річної каденції. А новоград-волинцям побажав «отримати задоволення від пива не тільки як від напою, але й як від засобу, що має свої лікувальні властивості». Та зазначив: «Ви знаєте, що у Німеччині проводять навіть фестиваль пива. В Європі, де хороші традиції, вечір люди проводять в кав’ярнях і в ось таких пивних». Крім того, Віктор Леонідович висловив подяку за підтримку Валентині Мозговій, колишньому керівнику ВАТ «Новоград-Волинський пивзавод», та розповів про подальші кроки у своїй діяльності.

Було надано слово і знавцю пивної галузі, яка не один рік працювала в даному напрямку – Валентині Мозговій. «Пиво може робити людина добра, чуйна. Пиво як мале дитя. І щоб його зробити і людям воно подобалось треба вкласти душу», – зазначила у своєму виступі Валентина Владиславівна. – «Василь Петрович – ви такий і є. І правильно Володимир Іванович сказав, що ви не тільки патріот міста, ви людина з великим серцем».

Наприкінці заходу Володимир Загривий передав для музею пивоварні архівні матеріали з даного питання. На такій позитивній ноті завершилася презентація нового приміщення броварні.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія