У Новограді-Волинському презентували літопис «Герої не вмирають»

20 Травня 2016, 0:19

За роки війни на сході України тисячі українських родини пізнали біль втрати, який не вгамується вже ніколи. На жаль, одним з міст, до яких найчастіше летіли чорні вісті, стало місто Новоград-Волинський та район. В останню путь за два роки провели десятки звягельчан, які віддали своє життя за мир і спокій на рідній землі. 17 травня під час міської учнівської конференції патріотичного виховання відбулася презентація літопису «Герої не вмирають», у якому зібрали розповіді про загиблих учасників АТО.

Розпочався захід із спільного виконання Гімну України та гімну міського клубу «Звягель — патріот» (слова Валентини Ксендзук, музика Сергія Наумова), який пролунав уперше. Слово для виступу було надано заступнику міського голови Юлії Бондаренко, завідувачу інформаційно-методичним центром Світлані Філанчук, головному спеціалісту управління освіти та науки Новоград-Волинської міської ради Ірині Сиротюк.

«Подвиг героїв — це продовження нашого життя, мирне небо і сонце, наші будні і свята… Сьогодні ми схиляємо голову перед пам’яттю загиблих, згадуємо тих, хто не повернувся з війни, вони назавжди залишаться в наших серцях. Ми обіцяємо бути гідними послідовниками їх справ. І нехай священна пам’ять вчить нас добру, стійкості, мужності та людяності», — наголосила Ірина Сиротюк. Також вона подякувала юним громадянам міста за патріотичну позицію та за те, що вони продовжують справу героїв. У свою чергу, директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Валентина Найдюк вручила подяки від командування 30 ОМБр активним учасникам Великоднього фестивалю.

Про те що для учасників клубу означає патріотизм, розповіла Ольга Ольшанська, голова ради міського клубу «Звягель — патріот», учениця ЗОШ № 10: «Характерною рисою українського патріотизму має бути дієвість. Саме вона здатна перетворювати почуття в конкретні справи на користь Батьківщини. Адже патріот — це не той, хто говорить красиві слова про Україну та прикрашає дійсність, а той, хто бачить труднощі, помилки, невирішені проблеми, проте не панікує і не тікає туди, де краще, а готовий зв’язати свою долю з долею Вітчизни».

Вокальні та танцювальні номери учасникам конференції подарували учні шкіл міста.

 

Тамара Яроменко,

Інформаційно-аналітичне видання «Поліські новини».

Фото редакції.

 

Чат-бот Гаряча лінія