У Новограді-Волинському продовжують працювати над впровадженням різних форм безпосередньої участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення

23 Вересня 2022, 14:36

У Новоград-Волинській міській раді продовжується робота над впровадженням різних форм безпосередньої участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення. У співпраці з проектом Ради Європи в Україні «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» напрацьовано проект Положень щодо форм безпосередньої участі жителів Новоград-Волинської міської територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення. Зокрема, положення про місцеві ініціативи та про консультації з громадськістю.

23 вересня за участі секретаря міської ради Оксани Гвозденко, заступника міського голови Наталії Борис, депутатів міської ради Сергія Литвинчука, Олександра Поліщука та Дмитра Іванченка, старост старостинських округів громади в онлайн форматі відбулася робоча зустріч з представниками офісу Ради Європи з питань впровадження публічних консультацій.

Обговорили та подискутували з приводу запитань, які викликають розбіжності щодо певних норм, які передбачені у проекті Положень щодо форм безпосередньої участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення.  Приміром, про необхідність збору письмових підписів від жителів громади, які долучаються до місцевих ініціатив та консультацій з громадськістю, можливості використання лише електронних форм опитувань, обсягу персональних даних, необхідних для такої участі. Також зосередили увагу на необхідності залучення до вирішення питань місцевого значення і внутрішньо переміщених осіб, які наразі проживають на території громади.

Після доопрацювання  проект рішення про затвердження Положень щодо форм безпосередньої участі жителів Новоград-Волинської міської територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення буде внесено на розгляд чергової сесії Новоград-Волинської міської ради.

 

Чат-бот Гаряча лінія