У Новограді-Волинському продовжуються карантинні обмеження щодо сказу тварин

1 Липня 2016, 21:32

На адресу міського голови В.Л. Весельського надійшов лист від Управління Держпродспоживслужби в Новоград-Волинському районі про те, що в м. Новоград-Волинський продовжуються карантинні обмеження щодо сказу тварин, які введені 17.02.2016 року рішенням ДНПК при Новогра-Волинській міській раді.

Зокрема, у листі повідомляється, що «19.06.2016 року близько 10 години ранку на територію «Відділення відновлювального лікування» по вул. Житомирська, 91 – забігла лисиця, яка кусалась із сторожовою собакою. На території знаходилась і друга безприв’язна собака, яка бігала за лисицею. Один з сторожів лисицю вбив і закопав. Другий сторож оглядав покуси та проводив обробки собаки (яку покусала лисиця).

Про даний випадок повідомлено 21.06.2016 року в Новоград-Волинську районну державну лікарню ветмедицини.

При розслідуванні 21.06.2016 року виявлено 2 контактуючі особи (сторожі), які направлені в антирабічний кабінет для надання лікування. Труп лисиці відкопаний та 22.06.2016 року відібраний пат.матеріал (мозок) направлений в Житомирську регіональну державну лабораторію ветмедицини. Згідно акту від 22.06.2016 року Житомирської РДЛВМ пат.матеріал (головний мозок знаходився в стадії загнивання і непридатний для проведення досліджень на сказ) – захворювання на сказ не виключається.

Виходячи з вищевикладеного та згідно «Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» – труп лисиці спалено, проведена дезінфекція 0,5% розчином хлорного вапна. Підозрілих на сказ собак (які контактували з лисицею) знешкоджено.

Щеплено 3 собаки, 2 коти в громадян, які утримують тварин поблизу «Відділення відновлювального лікування».     

Карантинні обмеження в м. Новоград-Волинський продовжуються та будуть скасовані через 2 місяці з останнього випадку захворювання тварин на сказ при умові виконання всіх заходів».

Також, Управління звертається з проханням посприяти у виконанні заходів, щодо ліквідації та недопущення виникнення випадків сказу, а саме: вирішити питання щодо виділення коштів для закупівлі вакцини для тварин та зобов’язати керівників ОСББ провести реєстрацію собак, яких утримують громадяни.

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія