У Новограді-Волинському пройде Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела»

22 Липня 2019, 17:29

У розпал літа новоград-волинці радо вітають гостей та всіх шанувальників творчості геніальної поетеси Лесі Українки на Міжнародному святі літератури і мистецтв «Лесині джерела». Відтак, свято, яке було започатковане 32 роки тому та у 1994 році набуло статусу міжнародного, цьогоріч відзначатимуть 26, 27 та 28 липня.

Детально заплановані заходи, розташування локацій, сувенірну продукцію для гостей, організацію благоустрою під час свята опрацювали на черговому засіданні організаційного комітету, яке 19 липня 2019 року провела голова оргкомітету, заступник міського голови Оксана Гвозденко.

Відтак, урочисте відкриття свята відбудеться на площі Лесі Українки 26 липня, після чого у міському Палаці культури пройде літературно-музичний вечір за циклом поезій поетеси «Сім струн».

Упродовж трьох днів, 26-28 липня, на вулиці Шевченка буде розміщено святковий ярмарок.
У суботу, 27 липня, у парку культури та відпочинку працюватиме «Містечко майстрів», де кожен зможе придбати оригінальний сувенір і взяти участь у різноманітних майстер-класах. Заявки на реєстрацію уже подали близько 100 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Також у парку буде організовано дитячу фуд зону, атракціони, фотозони.

Цього ж дня відбудеться офіційний прийом міським головою іноземних делегацій та гостей свята. Наразі вже підтвердили свою участь іноземні делегації з Польщі, Білорусії та Грузії.

Надвечір на площі Лесі Українки пройде святковий концерт, виступи гурту «Тартак» та українського репера Артема Лоїка.

28 липня на Фортеці відбудеться нагородження переможців конкурсу малюнків «Палітра Лесиного краю» (яку 26 та 27 липня всі охочі зможуть переглянути у міському Палаці культури), а також пройдуть гала-концерт «Обдарована молодь – гордість міста» та «рок просто неба» за участю гуртів «Лю.Ди», «FoFan», «Fireflies».

Також на території Фортеці будуть працюватимуть фуд-зони з різноманітною кухнею.

Крім того, відбудуться і традиційні ХІХ Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки» (27 липня у міському Палаці культури), ХІV Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки (27 липня у музеї родини Косачів), свято поліської вишиванки (27 липня на Фортеці).

Протягом трьох днів виставки та екскурсії проходитимуть у музеях міста. Так, у музеї родини Косачів можна буде переглянути виставку «Льонарство Звягельщини», виставку документів з архіву Михайла Косача та фотовиставку до 20-річчя відкриття музею.

У Краєзнавчому музеї буде презентовано виставку робіт художників міста Кременця «Митці, поєднані Волинню». Від літературно-меморіального музею Лесі Українки з 11:00 год. проходитиме пішохідна екскурсія містом «Як дитиною, бувало…».

У музеї родини Косачів 26 липня пройдуть екскурсійно-мистецька програма «На щасливому березі згадають нас» та мистецька акція «Узори Олени Пчілки», а 27 липня – концерт фортепіанної музики студента Житомирського музичного училища ім. В. Косенка Дениса Майструка.

У літературно-меморіальному музеї Лесі Українки 26 липня відбудеться літературно-музична зустріч «Жіночий портрет за творами Лесі Українки», а 27 липня – вручення премій імені Лесі Українки.

Сцени для виступів будуть розташовані навпроти входу в парк на проїзній частині, на площі Лесі Українки та на території Фортеці.

Для нагляду за дотриманням порядку під час свята залучать волонтерів, також будуть встановлені біотуалети та додаткові урни для сміття із відповідними вказівниками.

Програма свята насичена заходами, тож кожен зможе обрати для себе щось цікаве та долучитися до участі у різноманітних дійствах.

 

Чат-бот Гаряча лінія