У Новограді-Волинському провели свято зустрічі весни

14 Березня 2016, 7:23

З давніх-давен українці шанували народні традиції своїх пращурів та свято їх дотримувалися. Тож, з приходом першого весняного місяця – березня, не зважаючи на похмуру, прохолодну погоду, у Новограді-Волинському зустрічали весну.

13 березня за міським Палацом культури ім. Лесі Українки, на території Фортеці, відбулося святкове дійство. Участь у заході взяли міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради, перший заступник та заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету, начальники відділів і управлінь міської ради, а також новоград-волинці з дітками та гості міста.

В цей день, діти, творчі колективи та гості міста розповідали вірші, демонстрували хореографічні номери і співали пісень, закликаючи весну. Дівчина-Весна з’явилася в чудовому вбранні та звернулась до присутніх: «Добрий день вам, люди добрі. Почула я, як ви мене кличете, так і в гості до вас прийшла! Сьогодні своєю весняною владою я наказую всім радіти, співати, танцювати, закликати Сонце, Птахів, Тепло». Також не обійшлося і без іншого персонажу – Зими.

Крім того, вражаючим видався виступ козаків із смт.Червоноармійськ, які провели «Козацькі бої». Усі бажаючі мали можливість показати свою майстерність у володінні козацькою зброєю.

Затим ведуча заходу Тетяна Музика запросила присутніх завести веселий весняний хоровод і потанцювати «кривого» танцю разом з вокальним ансамблем «Берегиня» Кіківського будинку культури.

Не обійшлося й без подарунків для найбільш активних учасників святкового дійства. Традиційно на святі весни був атракціон «стовп». 

Отож, бажаючим було запропоновано спробувати свої сили та дістати гарний подарунок зі «стовпа».

Так як в цей день в Україні святкували останній день Масляної – усіх присутніх почастували млинцями, пиріжками та солодощами. Майстер-класи провели вихованці Центру науково-технічної творчості учнівської молоді під керівництвом Валентини Найдюк, вихованці ж Палацу дітей та молоді запросили до участі в ігровій програмі, тощо.

Під час заходу міською організацією жінок проводився благодійний збір коштів на встановлення Янгола-охоронця біля пам’ятного знаку вшанування жертв Чорнобильської катастрофи, а ГО «Кредо» збирала кошти на придбання автомобілю швидкої допомоги для наших військових.

Наприкінці заходу, було спалено опудало «мари» та запрошено новоград-волинців і гостей міста в хоровод навколо нього. Настрій був святковий та по-весняному гарний.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської рад

 

Чат-бот Гаряча лінія