У Новограді-Волинському проводяться роботи щодо кронування, зрізання старих дерев та висадження нових зелених насаджень.

6 Квітня 2016, 22:20

Видалення зелених насаджень на території міста здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.06 № 1045 „Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах“, а саме у разі:

–          надходження заяв від мешканців, підприємств, установ, організацій міста;

–          ліквідації аварійних ситуацій на інженерних мережах міста;

–          відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

–          будівництва об’єкта архітектури;

–          проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередач;

–          досягнення деревом вікової межі;

–          аварійності та сухостійності дерев;

–          ліквідації наслідків стихійного лиха та інше.

Основною причиною видалення зелених насаджень на території міста є їх аварійність, досягнення деревами вікової межі та ураження хворобою „омела“. Ситуація з омелою стоїть досить гостро. Вона „господарює” не тільки на деревах обабіч трас, а й на вулицях міста. Якщо ще кілька років тому рясні кущі омели на деревах не були такі чисельні, то зараз дерева уражені суцільними територіями. Дерева від омели помітно страждають, деревина втрачає міцність, стає крихкою. Ураження дерев омелою знижує їх довговічність, а ландшафти втрачають декоративність. Тому й існує потреба у приведенні „зелених легенів“ міста до відповідного санітарного, а головне безпечного для мешканців стану.

Аварійне дерево – це рослина, що представляє загрозу для життя, здоров’я або майна людини і згідно закону має бути ліквідовано в найкоротші терміни. Активна робота з видалення аварійних дерев розпочалася декілька років тому, але для виконання таких видів робіт необхідні значні кошти, які в минулі роки виділялись в дуже малій кількості.

Враховуючи гостроту проблеми, численні звернення мешканців міста, на 2016 рік з міського бюджету виділено 650 тисяч гривень для зрізання аварійних дерев. Роботи будуть проводитись в мікрорайонах „Морське“, „Зелені“, вулицях Леваневського, Івана Мамайчука, Медведєва, Червоноармійська, Вокзальна та інші.

Також на вулицях міста проводиться кронування дерев. Термін „кронування“ означає: видалення гілок і крони дерева, з метою недопускання повного усихання рослини. Воно може бути частковим або повним. При частковому кронуванні проріджується лише верхівка і деякі окремі гілки рослини в місцях пошкодження деревини. При глибокому або повному кронуванні (омолоджуванні) повністю урізається крона, її верхня частина і залишаються лише обрізки основних нижніх гілок в місцях їх відгалуження, або великий пень, який може досягати 2-х метрів. Із листяних порід омолодженню добре піддаються верба, липа, тополя.

Для підтримки життєвої активності дерев, в період їх старіння проводиться планова обрізка на таких вулицях: Червоноармійська, бульвар Шарварка, Шевченка, Соборності, Волі, провулок Котовського та інші.

Звертаємо Вашу увагу на те, що усередкована вікова межа експлуатації дерев визначається згідно додатку 1 до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105. Наприклад, вікова межа експлуатації дерев породи тополя, яких на території міста найбільше, – 45 років. На даний час їм набагато більше, тому всі вони в аварійному стані та потребують знесення.

На місці зрізаних дерев заплановано висадити нові зелені насадження різних порід, а саме береза, каштан, липа, горобина, що буде зроблено найближчим часом.

 

Н.Г. Дитиненко
начальник відділу благоустрою
УЖКГ,Е та КВ міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія