У Новограді-Волинському розпочався новий навчальний рік

1 Вересня 2016, 5:39

У перший день осені у кожну українську родину приходить довгоочікуване свято – День знань. Першого вересня розпочинається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням і студентам – до своєї другої домівки – у школи та вузи. Завжди із трепетом до цього дня готується кожен вчитель та викладач. 

У навчальних закладах міста на урочистих святкових лінійках пролунав „перший  дзвоник“, що сповістив про початок нового навчального року. За традицією школярів, вчителів та батьків із Першовереснем привітали представники міської влади.

За шкільні парти цього річ сіли за попередніми даними  6430 учнів з них 755 першокласників. У старшій школі розпочнуть навчання  близько 314  десятикласників. Для учнів початкової школи Міністерство освіти і науки України підготувало низку нововведень. У початкових класах більше не перевірятимуть читання на швидкість, на уроках фізкультури не буде нормативів і команд “рівняйсь-струнко”, а в 1-2 класах дітей не примушуватимуть вчити напам’ять таблиці множення і додавання, затверджено зміни до 13–ти навчальних програм початкових класів. Найближчим часом МОН підготує нові вимоги до оцінювання досягнень учнів. Ці зміни міститимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, учителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей. У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови, щоб розвивати у дітей здатність вести прості діалоги.

Також додамо, що управлінням освіти і науки за підтримки міського голови Весельського В.Л. та при сприянні депутатів міської ради створюються всі передумови для  надання  якісної освіти  відповідно до  сучасних запитів кожної особистості і потреб інноваційного розвитку держави.  Розроблено управлінням  освіти і науки та затверджено  міською радою Програму розвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки, яка стане головним документом місцевого рівня з розвитку освіти міста.

Відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» для забезпечення харчуванням дітей в ДНЗ та ЗНЗ міста та для  безперебійного  використання енергоносіїв, для проведення  реконструкції  дахів  НВК та  колегіуму, тендерним комітетом було проведено 23 процедури  відкритих торгів, проведено переговорні процедури на  забезпечення  підручниками  для  учнів  4,7   класів.

На проведення  капітальних ремонтів санвузлів та водоканалізаційної системи (ЗОШ№7, СШ№4, ДНЗ№2), заміну віконних блоків та дверей (ДНЗ№1,4,15,ЗОШ№3,10) ремонт харчоблоків (ДНЗ№ 16,8,15,СШ№4) придбання  предметів довгострокового   користування, реконструкцію  та капітальний ремонт дахів (НВК, ЗОШ№2,3, колегіум) рішеннями міської ради виділено  8 млн. 256 тис. 491 грн.

На усунення порушень вимог пожежної безпеки, придбання навчально-методичної літератури, заміну лічильників води виділено ще 230 тис. грн. Крім того з державного бюджету виділено 3 млн. грн. на реконструкцію даху НВК. Завершуються роботи по створенню еколого-натуралістичного парку на території ЗОШ№5,  на що виділено з міського бюджету 300 тис. грн.

На проведення проточних ремонтів для підготовки начальних закладів до нового навчального року спрямовано 245 тис.грн. коштів загального фонду.

Тож бажаємо усім нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.

Хай щастить всім у новому навчальному році!

 

Відділ інформації і зв’язків

із громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія