У Новограді-Волинському увічнили пам’ять про Павла Казимировича Ліневича, встановивши меморіальну дошку на фасаді інформаційно-методичного центру управління освіти і науки міської ради
Найцінніше, що є у людини, це – її життя. Воно дасться їй тільки раз, і кожному – своє. Справді, найдовше людина живе в тому, що вона зробила для інших людей, у творіннях своїх рук, свого розуму.
3 липня 2015 року перестало битися серце людини, яка була по-справжньому творчим педагогом-новатором, Павла Казимировича Ліневича. Його відхід з життя став для багатьох великою втратою. Він залишив по собі помітний слід і в історії міста, і в освітянських подіях, і в душах людей, з якими його пов’язували родинні, дружні стосунки, робота, спільні справи і спогади.
Навесні 2016 року від голови місцевого осередку краєзнавців України Валентина Вітренка надійшла пропозиція про встановлення меморіальної дошки на честь колишнього завідувача інформаційно-методичного центру управління освіти і науки міської ради, Почесного громадянина міста Новограда-Волинського Павла Казимировича Ліневича. Ця пропозиція була розглянута та схвалена Радою інформаційно-методичного центру, керівниками навчальних закладів міста і, як результат, було прийнято рішення про клопотання перед міською комісією з питань топоніміки та культурної спадщини. Комісія підтримала пропозицію і виконавчим комітетом міської ради було прийнято відповідне рішення від 28.09.2016 р. №242 «Про увічнення пам’яті Ліневича П.К.».
7 жовтня 2016 року у Новограді-Волинському відбулось відкриття меморіальної дошки на знак вшанування пам’яті про цю неординарну, небайдужу людину. Цього дня біля приміщення інформаційно-методичного центру зібрались представники міської влади, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, керівники навчальних закладів міста, науковці, громадські та культурні діячі, місцеві краєзнавці, представники засобів масової інформації, рідні та близькі Павла Казимировича.
Із хвилюванням присутні слухали щемні й хвилюючі спогади про цю непересічну людину, якими поділились проректор з навчально-методичної роботи Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Антон Шегеда, міський голова 2002-2010 рр., радник міського голови з питань екології Микола Боровець, помічник-консультант народного депутата України Бориса Тарасюка – Віктор Гончарук, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України Анатолій Фасоля, ветеран педагогічної праці Світлана Челядіна, голова місцевого осередку краєзнавців України Валентин Вітренко та син Павла Казимировича – Антон Ліневич.
Зокрема, заступник міського голови Оксана Гвозденко зазначила: «Виготовлення меморіальної дошки здійснювалося за кошти, зібрані освітянами міста. Адже у пам’яті педагогів усіх навчальних закладів Павло Казимирович залишився як педагог-новатор, який: більш як 15 років назад розпочав у місті втілення ідеї інтеграції України в Європейський союз через створення в навчальних закладах міста дитячих євроклубів; був автором створення міської Програми «Обдарована дитина» та ініціатором функціонування у місті Школи «Обдарована дитина» з якісної підготовки учасників обласних предметних олімпіад; створив сайт управління освіти і науки та інформаційно-методичного центру; започаткував випуск інформаційно-методичного бюлетеня «Педагогічний вісник»; налагодив роботу освітян міста з науковцями України до рівня проведення у Новограді-Волинському фестивалів учнівських та педагогічних проектів в рамках співпраці з кандидатом історичних наук Іваном Гнатовичем Єрмаковим, Всеукраїнських фестивалів «Мій особистісно зорієнтований урок» за участю кандидата педагогічних наук Анатолія Миколайовича Фасолі, фестивалю «Звягельські діалоги» за участю переможців Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
Тож, відкриттям цієї дошки ми увічнюємо пам’ять людини, яка зробила вагомий особистий внесок у розвиток галузі освіти міста.»
У своєму виступі голова місцевого осередку краєзнавців України Валентин Вітренко відмітив, що меморіальна дошка на пошану П.К. Ліневича стала десятою, ювілейною, встановленою в місті за ініціативою краєзнавців. Він подякував усім, хто надав свої згадки про життєвий шлях Павла Казимировича для написання книги, яка буде видана уже в цьому місяці.
Антон Ліневич звернувся до присутніх зі словами: «Ця дошка не є символом смутку. Ця дошка є символом тієї енергії, яку мій тато накопичував впродовж всього життя завдяки кожному з вас. І без вас у нього нічого вийшло б. Тому, коли ви закінчуєте наступну добру справу, пам’ятайте, що ці останні кроки, остання енергія, яка вам потрібна – вона поруч з вами. Ви можете завжди використовувати це місце і спілкуватися з кожним з нас для заряджання цією енергією».
Почесне право відкриття меморіальної дошки було надано рідним Павла Ліневича, який своїм життям і невичерпною енергією залишив надзвичайно помітний слід, зумів прихилити до себе багатьох своєю працьовитістю і людяністю. На знак глибокої шани до нього до підніжжя меморіальної дошки лягли осінні квіти.
Як зазначила завідувач інформаційно-методичним центром Світлана Філанчук: «Життя продовжується. В калейдоскопі буденних справ ми не замислюємося над тим, що справжніми цінностями у житті є повага, шана, вдячність і добре слово. Це потрібно живим… Найцінніше, що ми можемо дати тим, хто пішов з життя – це світла пам’ять і гарні щирі спогади про ті хвилини, які довелося прожити разом…»
І дійсно, все проходить, але не все зникає безслідно… А світла людина і по смерті викликає лише гарні спогади і тому віриться, що пам’ять про Павла Казимировича Ліневича нащадки шануватимуть завжди.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради