У Новограді-Волинському відбулася акція протесту ФОпів

18 Березня 2021, 10:43

17 березня біля Будинку рад відбулася акція протесту фізичних-осіб підприємців, які здійснюють свою діяльність на ринку «Урожай». Протестувальники просили про дозвіл здійснювати торгівлю промислової групи товарів на цьому ринку у період «червоної» зони. Оскільки з 3 березня на території Новоград-Волинської міської територіальної громади 2021 року введено «червону» зону карантинних обмежень та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

До мітингувальників вийшов міський голова Микола Боровець та його заступниця Ірина Гудзь. Зі свого боку вони пояснили підприємцям, що вони ні в якому разі не намагаються перешкоджати робочій діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, але на превеликий жаль, COVID-19 продовжує поширюватись та мутувати, і ситуація із захворюванням у нашій громаді є дуже складною. Наразі хворих вже доставляють до лікарні м. Бердичева.

Микола Петрович зазначив, що місцева влада в межах своїх повноважень не має права приймати рішення щодо пом’якшення карантинних обмежень, про податкові канікули чи встановлення рівних прав для усіх суб’єктів господарювання. Усі обмеження, які діють на території громади виконуються тільки згідно вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України.

Варто зазначити, що міська влада неодноразово зверталася з проханням до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідності підтримки на державному рівні в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки суб’єктів господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність. Від імені суб’єктів господарювання у листі звернення йшлося про:

– підтримку малого та середнього бізнесу шляхом запровадження програм в період дії «червоного» рівня епідемічної небезпеки на відповідних територіях;

– розробку механізмів запровадження карантинних обмежень, які повинні бути справедливим для всіх суб’єктів господарювання.

Микола Боровець здійснив домовленість із підприємцями про те, що до 19.03.2021 року проаналізує ситуацію та у форматі діалогу продовжить спілкування з підприємцями для побудови подальшого бачення діяльності ринку «Урожай», а саме тих хто здійснює торгівлю непродовольчих товарів.

Міська влада буде повторно готувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань, аби надати підтримку місцевим підприємцям, які не можуть здійснювати свою підприємницьку діяльність в період «червоної» зони.

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія