У Новограді-Волинському відбулася конференції педагогічних працівників міста

31 Серпня 2016, 3:47

30  серпня 2016 року у великій залі Будинку рад відбулося засідання щорічної серпневої конференції педагогічних працівників міста. Модератор заходу начальник освіти та науки міської ради Тетяна Ващук доповіла присутнім порядок денний проведення конференції. З вступним вітальним словом до педагогічних працівників звернувся міський голова В.Л.Весельський. „Бюджет  галузі  освіти   міста  становить  майже  третину  міського  бюджету.  Створення  комфортних умов  перебування, піклування  про збереження  здоров’я підростаючого покоління, дітей  в  дошкільних, загальноосвітніх та  позашкільних навчальних закладах  має стати  пріоритетом  у   діяльності  міської  влади. Пропозиції, які  були  висловлені  керівниками  дошкільних навчальних закладів  під  час    мого знайомства  з  умовами  навчання  та  виховання  в   закладах та підсумкової наради освітян знайшли  своє  втілення:  дошкільні   навчальні  заклади   з січня  2016 року забезпечені посадами дієтичних сестер  відповідно до  штатного розпису, на що   було передбачено  100 тис.грн.  Учні  навчальних закладів, які  доїжджають до  загальноосвітніх та  позашкільних навчальних закладів  забезпечуються  пільговими  проїзними  квитками  (50 відсотків  вартості квитка).  224 учні  мали  змогу  скористатися  цією  пільгою,  а  з міського бюджету  додатково  виділено 198 тис.грн.   Прийнято  рішення   міської ради   про забезпечення безкоштовним  харчуванням  учнів  1-4  класів  шкіл міста та  дітей  батьки, яких були  учасниками  АТО, дітей, які  є   внутрішньо переміщеними особами з   Донецької, Луганської областей  і  Криму, та дітей  пільгових категорій,  на що було спрямовано  додатково  з міського бюджету  5 млн. 670 тис.грн.. Затверджено  міською радою Програмурозвитку освіти міста Новограда-Волинського на 2016-2020 роки, якою передбачено  виплату стипендії  міського голови з місячним  фондом  3 тис.грн. кращим  учням  загальноосвітніх та  позашкільних  навчальних закладів. Також, з місцевого бюджету   буде  виплачуватись  стипендія Кабінету  Міністрів  України  у  сумі  1243 грн. на місяць  учениці 11 класу  ЗОШ№2  Мухаровській  Ірині, як переможниці  Всеукраїнської олімпіади з української мови. Цією ж  програмою  передбачено  відзначення  кращих педагогів за  результатами  участі  у  фахових  конкурсах та кращих учнів за результатами участі у Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах, Малій академії наук.

Кошторисом на  2016  рік на галузь освіти  передбачено 124 млн. 413 тис. 293 грн.  в тому  числі  на фінансування  Новоград-Волинського вищого професійного училища –5 млн. 740 тис. 135 грн.    Всього загальний  фонд галузі  становить 112 млн.  245 тис. 400 грн.  проти  91 млн. 057 тис. 718 грн. у  2015 році, спеціальний  фонд –  3 млн. 911 тис. 402  грн. З бюджету   розвитку міста у цьому році на галузь освіти було виділено  8 млн. 256 тис. 491 грн.  проти   4 млн. 500 тис. грн. у 2015 році. Більше   600 чол. обслуговуючого персоналу навчальних закладів  отримали   матеріальну  допомогу   у  розмірі  посадового окладу, яка  у  сумі  склала  1 млн. 200 тис.грн.. В повному обсязі виплачено відпускні, матеріальну  допомогу на оздоровлення педагогічним працівникам та  вперше обслуговуючому персоналу закладів згідно з  графіком відпусток. За  рахунок  коштів загального фонду з міського бюджету на  оздоровлення дітей в  пришкільних таборах міста використано 188 тис. 200 грн., за які оздоровлено 1042 дитини», – зазначив Віктор Леонідович. Також очільник міста вручив Подяки міського голови колективам ЗОШ №8, №9, №10  – за   якісну  підготовку закладів  освіти   до  нового   2016-2017 навчального року,  створення  комфортних умов   перебування учнів  і  працівників  у  навчальному  закладі,  залучення  позабюджетних  коштів  на  покращення матеріально-технічної бази закладів, а також  дошкільним  навчальним  закладам №4, №5, №15.

Народний депутат України Володимир Литвин у своїй промові приділив значну увагу актуальним питанням сьогодення, виокремив проблемні питання і здобутки у галузі освіти. Володимир Михайлович вручив  кращим педагогам грамоти і відзнаки Національної академії педагогічних наук України та привітав освітян з початком навчального року.

Начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук прозвітувала про підсумки роботи галузі за минулий 2015-2016 навчальний рік та ознайомила присутніх із завданнями на найближче майбутнє. У своєму виступі Тетяна Володимирівна детально зупинилася на викликах сьогодення,  реалізацію пріоритетних напрямків освіти міста Новограда-Волинського у рамках виконання Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021року. Також начальник управління зазначила, що Подяки управління освіти і науки за підготовку закладів освіти до нового 2016-2017 навчального року будуть вручені на урочистих лінійках з нагоди свята Першого дзвоника та у колективах.

Завідувачка інформаційно-методичного центру С.В.Філончук  доповіла про підвищення рівня загальної культури та професійної компетентності педагога, як однієї з умов реалізації пріоритетних напрямків освіти міста  та оголосила результати анкетування педагогів за наслідками обговорення проекту Концепції  нової української школи.

Про соціальний захист працівників освіти міста поінформував  голова комітету міської організації профспілки працівників освіти В.І.Неук.

Заступник міського голови О.В.Гвозденко детально зупинилася на розвитку професійно-технічної освіти та участь вищих навчальних закладів у житті територіальної громади міста. Адже вищі навчальні заклади Новограда-Волинського є суттєвою та необхідною ланкою у системі освіти міста. План спільних заходів  навчальних закладів різних  рівнів розширює межі співпраці учнівських та педагогічних колективів, забезпечує наступність між  усіма ланками освіти. Вже стало гарною традицією, що на педагогічній конференції відзначають педагогів, які мають визначні досягнення  в напрямку роботи з обдарованими дітьми. Тож Оксана Василівна вручила Подяки управління освіти і науки педагогам, які підготували переможців обласного етапу предметних олімпіад та учасників, а також переможця,  Всеукраїнського етапу олімпіади з географії.

Після виступів відбулося обговорення доповідей та прийняття пропозицій до рішення конференції у формі  «відкритого  мікрофону» від міських методичних  об’єднань вчителів. Підсумовуючи педагогічну конференцію начальник управління освіти і науки міської ради Т.В. Ващук ознайомила присутніх із проектом рішення конференції педагогічних працівників освіти міста Новограда-Волинського із врахуванням пропозицій, озвучених у ході обговорення шляхом  «відкритого мікрофону», яке було одноголосно підтримано.

Додамо, що перед першим вересня побачив світ шістнадцятий  випуск „Педагогічного вісника“, який по праву вважається часописом освітньої галузі міста. В інформаційно-методичному бюлетені підсумовано розвиток освітянської галузі Новограда-Волинського у минулому та визначено основні завдання на новий 2016-2017 навчальний роки. Видання містить чимало аналітичних, методичних матеріалів, інформації про цікавий досвід роботи педагогів, вихователів навчальних закладів нашого міста.

Ось так, перед початком нового навчального року освітяни отримали заслужені нагороди та чудовий заряд енергії на весь рік.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія