У Новограді-Волинському відбулася нарада з питання надання населенню субсидій на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг

18 Грудня 2015, 7:52

15 грудня 2015 року заступник міського голови Лариса Валентинівна Шутова провела нараду з питання надання населенню субсидій на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг. На нараді були присутні в.о. начальника УПСЗН Хрущ Л.В., завідувач сектору прийому громадян УПСЗН Подейко І.Г., завідувач сектору прийняття рішень УПСЗН Мовчан Т.С. та представники організацій-надавачів житлово-комунальних послуг.

В ході наради обговорювалися проблемні питання, які пов’язані з призначенням субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а саме порядок оплати рахунків з ЖКП при наявності у громадян житлової субсидії.

Лариса Валентинівна, зокрема, відмітила про зростання соціальної напруги в місті, пов’язаного зі зростанням тарифів та існуючими непорозуміннями з боку громадян, які оформили житлові субсидії, а саме як правильно сплачувати за житлово-комунальні послуги. Шутова Л.В. у своєму виступі закликала організації-надавачі послуг проводити роз’яснювальну роботу серед громадян, які звертаються з вище зазначених питань.

Хрущ Л.В. на запитання представників організацій-надавачів послуг надала роз’яснення щодо оплати ЖКП при наявності житлової субсидії, а саме: громадяни повинні щомісячно сплачувати обов’язкову плату зазначену в повідомленні про призначення житлової субсидії по кожному з видів житлово-комунальних послуг, у разі споживання в об’ємах, менших ніж обов’язкова плата, але в межах соціальних норм громадяни сплачують за фактично спожиті послуги. Суми невикористаної житлової субсидії акумулюються на особових рахунках отримувачів. Вище зазначені кошти можуть бути використані громадянами в наступному періоді при оплаті житлово-комунальних послуг. Окрім того, Хрущ Л.В. наголосила на необхідності якісного обміну інформацією з підприємствами – надавачами послуг з питань надання довідок на запити управління праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради для призначення житлових субсидій.

Шутова Л.В. запропонувала організаціям-надавачам послуг Новоград-Волинському РЕМ, Новоград-Волинськтеплокомуненерго, ПАТ Житомиргаз збут, Новоград-Волинському ВКГ організувати окремі робочі місця для проведення прийому та надання консультацій пільговим категоріям громадян в тому числі учасникам АТО, учасникам бойових дій (афганцям), учасникам та ліквідаторам ЧАЕС. А також проводити безкоштовну видачу довідок для пільгових категорій громадян по запитам управління праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради.

В результаті проведеної наради було домовлено вирішувати проблемні питання в ході взаємодії спеціалістів управління праці та соціального захисту населення Новоград – Волинської та представників організацій-надавачів послуг без участі громадян.

Хрущ Л.В.

В. о. начальника управління праці

та соціального захисту населення

Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія