У Новограді-Волинському відбулася підсумкова медична рада

15 Лютого 2019, 20:03

14 лютого 2019 року у актовій залі КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» відбулося підсумкова медична рада.

Участь у підведенні підсумків роботи галузі охорони здоров’я за 2018 рік та визначенні пріоритетів діяльності на 2019 рік взяли міський голова Віктор Весельський, перший заступник міського голови Сергій Колотов, начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак, а також депутат обласної ради Степан Нусбаум.

Отож, про аналіз діяльності галузі у минулому році та основні напрямки розвитку у поточному році проінформував начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак: «У 2018 році стартувала медична реформа. З метою впровадження Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» 16.02.2018 р. міською радою прийнято рішення №440 «Про реорганізацію комунального закладу «ЦПМСД м. Новограда-Волинського» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство.

Наказом МОЗ України від 26.07.2018 № 1368 підприємство ліцензоване на медичну практику. Від 15.08.2018 р. укладено договір з НСЗУ  про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. З 01.10.2018 року КНП «ЦПМСД м. Новограда-Волинського» перейшло на фінансування з НСЗУ.

01.11.02018 року міська рада прийняла рішення №575 «Про реорганізацію  Новограда-Волинського міськрайонного територіального медичного об´єднання» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство, а 20.12.2018 р. рішенням № 615 затверджено передавальний  акт і Статут  комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об´єднання».

В грудні розпочато реорганізацію і стоматологічного медичного об´єднання.

Мережа галузі охорони здоров’я  міста  включає заклади, які фінансуються з  міського бюджету, це: КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради, КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», Новоград-Волинське  міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання, а також 9 закладів, які фінансуються з обласного бюджету та 24 приватні фізичні особи».

Також Любомир Романович зазначив: «У 2018 році продовжувалось будівництво хірургічного корпусу, освоєно 10234,2 тис.грн. Придбано медичного обладнання на 1080,0 тис.грн. (автоматичний біохімічний аналізатор). Проведено капітальний ремонт кардіологічного відділення КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», проводились поточні ремонти.

У 2018 році з міського бюджету для забезпечення ліками пільгових категорій населення виділено 2887 тис. грн., в 2017 р. – 2652,0 тис.грн.

Для забезпечення медичними засобами та виробами медичного призначення  мешканців міста з обмеженими можливостями  виділено кошти в сумі 201,8 тис. грн. На суму 466,6 тис. грн. закуплено дієтичне харчування для дітей з орфанними захворюваннями (муковісцидоз, фенілкетонурію).

48 жителів міста  за сприяння  міського  голови Весельського В.Л. направлено на лікування в Державні медичні  Установи України.

Проходить процес реорганізації Новоград-Волинського  стоматологічного  медичного об’єднання, в якому надаються всі види стоматологічної допомоги (терапевтична, хірургічна,ортопедична, ортодонтична).

На безкоштовне зубопротезування виділено 465,3 тис. грн.

В місті працює 5 комунальних  аптечних закладів та 23 приватних. Але лише підприємство ЦМРА № 217  являється  класичною аптекою, яка надає всі види фармацевтичних послуг, а це: роздрібна торгівля лікарськими засобами, виготовлення різних лікарських форм, забезпечення психотропними, наркотичними засобами та іншими підконтрольними препаратами за рецептами лікарів

Станом на 10.02.2019 року підписано 45 142 декларації із жителями  міста  (79,7%).

З 01.04.2019 року повинно бути впроваджено електронний рецепт.

Всі заклади охорони здоров’я поступово повинні перейти на електронний документообіг».

Крім того, про проблемні питання в роботі медичних закладів доповіли головний лікар комунального некомерційного підприємство  «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради  Інна Вошко, головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» Василь Борис, головний лікар міськрайонного стоматологічного медичного об’єднання Галина Красічкова та завідувачка підприємством центральної міськрайонної аптеки №217 Анна Ганношина.

Під час заключного слова міський голова Віктор Весельський зазначив, що 2018 рік був досить непростим для галузі, адже триває процес реформування, але поряд з тим і результативним. Віктор Леонідович подякував всім за високопрофесійну сумлінну роботу щодо надання медичної допомоги, а також наголосив на активізації основних напрямках роботи медичної галузі.

 

Чат-бот Гаряча лінія