У Новограді-Волинському відбулася виїзна нарада з питань роботи полігону твердих побутових відходів та притулку для безпритульних тварин
30 червня 2016 року відбулася виїзна нарада щодо роботи полігону твердих побутових відходів за участю секретаря міської ради Олени Пономаренко, голови постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності Ігоря Юшманова, голови постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та екології Анатолія Легенчука, голови постійної комісії міської ради з питань економічного розвитку Сергія Хапчука, керівника фракції „Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юрія Новиченка, депутата міської ради Романа Седлецького, начальника управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради Дмитра Гудзя, начальника управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександра Богданчука і начальника відділу благоустрою цього ж управління Наталії Дитиненко.
Утримання полігону твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка визначено за комунальним підприємством Новоград-Волинської міської ради „Шляхрембуд“ (Тарнавський Ю.П.). Даним підприємством укладено договір на утримання полігону ТПВ з ТОВ „Міськкомунсервіс“ (Седлецький Р.А.).
Під час огляду даного об’єкту, інженер з технагляду за проектом будівництва полігону твердих побутових відходів Микола Соловей зазначив, що наразі по будівництву другого пускового комплексу полігону ТПВ виконано ряд робіт, а саме:
– викопано котлован – 90%;
– прокладено дренажну мережу під котлованом – 80%;
– укладено геомембрану „КАРБОФОЛ“ на площі 10 546 м² (всього необхідно – 17 420 м²) – 60%;
– влаштовано дамбу навколо полігону – 80%.
Затим, робоча група завітала до притулку для безпритульних тварин, яким опікується громадська організація захисту тварин „Оберіг“ (керівник – Захарчук В.М.). Функціонує він вже майже 3 роки та наразі на його утриманні знаходиться 218 собак.
На 2016 рік з міського бюджету на утримання безпритульних тварин виділено 450,0 тис. грн.
У поточному році стерилізовано 18 кішок та 28 собак.
Валентина Мечиславівна зазначила, що протягом існування притулку на його будівництво з міського бюджету коштів не виділялось, будівництво проводилось лише за спонсорські кошти, будівельні матеріали, які надавались підприємцями міста, та за її власні кошти.
У ході обговорення проблемних питань роботи притулку, зокрема, було вкотре наголошено, що як один із варіантів забезпечення подальшого функціонування закладу, притулком має опікуватись комунальне підприємство.
Шановні новоград-волинці! Для подання пропозицій чи зауважень щодо вирішення проблеми із безпритульними собаками у місті звертайтесь у відділ благоустрою управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради (вул. Шевченка, 16, каб. 49, ІІ поверх, тел.: 5-32-77).
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради