У Новограді-Волинському відбулось міське свято «День науки»

23 Травня 2017, 16:49

День науки встановлено в Україні на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ України згідно з Указом Президента України «Про день науки» від 14 лютого 1997 року.

17 травня 2017 року за ініціативи управління освіти і науки  міської ради  на базі  ЗОШ  № 7 вперше відбулося міське свято «День науки».  На святі були присутні Т.В. Ващук, начальник управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради, С.В. Філанчук, завідувач інформаційно-методичного центру, В.І. Найдюк, директор центру науково-технічної творчості м.Новограда-Волинського, А.В. Морозов, кандидат технічних наук, декан факультету інформаційних технологій Житомирського державного технологічного університету, О.А. Громовий, кандидат технічних наук, доцент, декан факультету інженерної механіки Житомирського державного технологічного університету, представники Новоград-Волинського вищого професійного училища, Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму, адміністрації шкіл та учні міста.

Метою свята була демонстрація наукових винаходів, зацікавлення учнів навчальних закладів міста, майбутніх абітурієнтів, до вступу на технічні спеціальності, фізико-математичні факультети, факультети інформаційних технологій та інженерної механіки.

Гостей свята вразила виставка технічних та наукових розробок. Команда викладачів та студентів ЖДТУ презентувала власні винаходи та проекти. Учні мали змогу поринути у віртуальну реальність, за допомогою 3D окулярів, спеціальна комп’ютерна програма, розроблена студентом І курсу Арсеном Петросяном, генерувала у візерунок  вишиванки ім’я учнів. Присутні з цікавістю спостерігали за роботою 3D – принтера та 2D – плоттера.  Справжній захват викликала  роботизована колісна платформа та роботизована електронна рука. Центр робототехніки “Boteon” пропонував здійснити дитячі мрії і вирушити у справжню міжпланетну подорож у літній школі роботехніки сезону 2017 – «Космічне поселення» Boteon».

Не менш цікавою була експозиція Новоград-Волинського вищого професійного училища, на якій були представлені роботи учнів різного спрямування: макети будинків, радіокерований корабель, перуки, дизайнерське вбрання тощо.

Жоден учень не проминув виставки центру науково-технічної творчості, кожна авіа чи автомодель виглядала як витвір технічного мистецтва.

Варто відзначити технічні та експериментальні розробки учнів ЗОШ № 7. Відвідувачі з інтересом спостерігали за роботою фонтану Герона та пристроїв для перевірки знань, які були розроблені та сконструйовані власне самими учнями ЗОШ № 7.

У привітанні начальник управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради Т.В. Ващук розповіла про підтримку точних наук на рівні міста, адже це надзвичайно важлива і копітка праця, тому управління освіти і науки виступило основним ініціатором проведення свята в такому форматі, яке сприятиме зацікавленню учнів новітніми розробками в сфері інформаційно-комп’ютерних технологій, робототехніці, механіці тощо.

С.В. Філанчук відзначила, що для того, щоб відкрити світ науки та наукових винаходів і організовано це свято, відмітила, що не випадковою стала і дата проведення свята, адже 17 травня – Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства.

Продовжили захід виступи учнів-членів МАН України Зайця Вадима, учня ЗОШ № 7, Кирдан Дар’ї, учениці ЗОШ № 2 та Шмідта Анатолія, учня ЗОШ № 7. Учні розповіли про власні наукові досягнення, експерименти та винаходи у сфері фізико-математичних наук.

Наступним етапом свята стали виступи представників Житомирського державного технологічного університету А.В. Морозова, декана факультету інформаційно-комп’ютерних технологій, М.В. Богдановського, старшого викладача кафедри автоматизації  і комп’ютерно-інтегрованих технологій. А.В. Морозов наукову діяльність університету, розповів про цікаві проекти та стартапи, які започаткували студенти під супроводом викладачів ВНЗ. М.В. Богдановський ближче познайомив із практичними  розробками університету та представив підприємства, де вони впроваджуються.

Колесник О.О., кандидат педагогічних наук, викладач комп’ютерних дисциплін Новоград-Волинського  продемонструвала відео про технічні спеціальності технікуму, особливості наукової діяльності закладу.

В.І. Найдюк, директор центру-науково-технічної творчості детально розповіла про роботу гуртків авіа та авто моделювання, описала моделі, які було сконструйовано та апробовано на базі ЦНТТУМ.

На завершення усіх присутніх на стадіоні ЗОШ № 7 чекали показові польоти моделей гуртка авіа моделювання та заїзди моделей гуртка авто моделювання.

Ведуча та співорганізатор свята О.М.Костюк, методист ІМЦ подякувала усім, хто долучився до проведення міського свята «День науки». Адже саме такі зустрічі сприяють розкриттю талантів учнів, які отримують можливість можуть творити, рости  та вдосконалюватися. Можливо дехто саме в цей час зрозумів, що в майбутньому хоче стати винахідником, інженером чи програмістом, пов’язати свою діяльність з наукою.

 

О.М.Костюк,

методист інформаційно-методичного центру

 

Чат-бот Гаряча лінія