У Новограді-Волинському відбулось відкриття еколого-натуралістичного парку

24 Листопада 2016, 5:31

Протягом багатьох років одним із важливих напрямків стратегії розвитку міста є енергоефективність та енергозбереження. Новоград-Волинська міська рада має надійних партнерів, які допомагають обирати правильний вектор руху, а саме: Проект «Енергоефективність у громадах», що за дорученням Уряду Німеччини виконується проектом GIZ, Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», Асоціація «Енергоефективні міста України», громадська екологічна організація «Еремурус», природоохоронна громадська організація «Екоклуб», Всеукраїнська благодійна організація «Глобальна синергія». Ключовим партнером в реалізації місцевої стратегії енергоефективності є Проект GIZ «Енергоефективність у громадах». Основним напрямком співпраці з яким є проведення методичного забезпечення і передача необхідних знань та ноу-хау з енергоефективності.

24 листопада 2016 року на території ЗОШ №5 відбулось офіційне відкриття еколого-натуралістичного парку, як експериментально-дослідницького центру. Проект було ініційовано у 2007 році з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін та енергоефективності в місті Новограді-Волинському. Реалізація зазначеного проекту стала можливою за фінансової підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Новоград-Волинської міської ради та Проекту GIZ «Енергоефективність у громадах».

На початку заходу до слова було запрошено міського голову Віктора Весельського, який у своєму виступі наголосив, що місто впевнено крокує в напрямку енергоефективності. «Під керівництвом технічних експертів розроблені стратегічні документи міста в яких задекларовані основні напрямки енергетичної політики міста. У 32 закладах бюджетної сфери налагоджено енергетичний моніторинг споживання енергетичних ресурсів, проведено енергетичні аудити. У рамках українсько-німецького співробітництва впроваджується освітній проект з енергозбереження, завдяки якому нам вдалося інтегрувати енергоефективність та енергозбереження в навчально-виховний процес». – зауважив Віктор Леонідович. Та зазначив: «Сьогодні відбувається непересічна подія для нашого міста. Сподіваюся, що відвідування парку викликатиме не лише естетичне задоволення, а й нестиме інформаційне навантаження щодо ефективного використання енергоресурсів як для підростаючого покоління, так і громади в цілому». Очільник міста висловив вдячність за активну всебічну підтримку міжнародним партнерам – Проекту «Енергоефективність у громадах», що за дорученням Уряду Німеччини виконується проектом GIZ, а також усім ініціаторам проекту за креативний підхід до вирішення стратегічно важливих для міста завдань.

З вітаннями до присутніх звернулися радник міського голови з екологічних питань Микола Боровець, депутат обласної ради, директор ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство» Степан Нусбаум, начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук.

Усім виступаючим директор ЗОШ №5 Лариса Капчинська вручила вітальні листи з подякою за сприяння та допомогу в реалізації цього проекту. Також вітальними листами були нагороджені секретар міської ради Олена Пономаренко, перший заступник міського голови Сергій Колотов, директор Проекту GIZ ««Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Грегор Брьомлінг, лікар-хірург міськрайТМО Едуард Соломін, начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради 2005-2016 рр. Ірина Гудзь та директор товариства «Фірма Алатир» Анатолій Долнер. Також Лариса Антонівна висловила вдячність усім присутнім, зокрема депутатам міської ради.

Учасникам відкриття еколого-натуралістичного парку було вручено дідухи як символи початку зимового циклу свят, зроблені руками батьків та дітей, які навчаються у закладі. А учні школи подарували чудові вітальні номери.

Затим відбулося урочисте перерізання символічної стрічки та висадка молодих насаджень на території парку. Лариса Капчинська зазначила, що у планах наступною весною провести екологічний фестиваль за участю всіх навчальних закладів міста, громадських організацій та громадян міста, щоб зробити ще більше зелених насаджень. А також висловила сподівання, що за фінансової підтримки еколого-натуралістичний парк буде справжнім центром екологічної освіти не лише міста, а й Житомирщини.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія