У Новограді-Волинському відбулося чергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

3 Лютого 2016, 0:47

2 лютого під головуванням міського голови Віктора Весельського відбулося чергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На розгляд комісії було винесено 9 питань, членам комісії було надано проекти рішень, до яких в процесі обговорення вносились зміни та доповнення. До того ж, на засідання було запрошено керуючих будинками найбільших ОСББ міста.

Особливу увагу було приділено питанню забезпечення життєдіяльності міської територіальної громади, зокрема щодо встановлення додаткових пунктів обігріву, забезпечення безперебійної роботи тепло-, водо-, електро- та газопостачання, розчищення доріг від снігових заметів, тощо. Про що надійшов відповідний лист від прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Крім того, учасники засідання обговорили питання необхідності усунення недоліків, виявлених Державною службою України з надзвичайних ситуацій при проведення з 16 по 25 лютого 2015 року комплексної перевірки на суб’єктах господарювання міста.

А також наголосили на необхідності підготовки спеціалізованих служб міста до участі у проведенні обласного спільного штабного тренування, яке відбудеться 25 лютого.

У ході засідання начальник відділу цивільного захисту населення міської ради Олександр Мельник, повідомив, що 26 січня у місті, на одному із провулків Тельмана, було зафіксовано випадок нападу дикої лисиці на домашніх тварин (собак). Дане питання є досить проблематичним, так як служба ветеринарної медицини не має достатньої кількості вакцин проти сказу для щеплення домашніх тварин. Слід зауважити, що у місті, як і в усій Україні, найбільш проблематичним залишається питання забезпечення профілактичного курсу лікувальних заходів для людини у випадку укусу потенційно зараженою на сказ твариною.

Також комісією було розглянуто питання профілактики виникнення пожеж та загибелі людей у зв’язку з недотриманням правил пожежної безпеки. Так, у 2015 році у місті зафіксовано три випадки загибелі у власних помешканнях людей похилого віку в результаті отруєння чадним газом. Тож, під час засідання було наголошено на необхідності проведення серед населення міста роз’яснювальної роботи з питань дотримання правил пожежної безпеки в побуті. Крім того, було звернуто увагу на потребу у проведенні додаткових заходів у загальноосвітніх навчальних закладах з метою попередження виникнення пожеж через дитячі пустощі.

За підсумками засідання міський голова Віктор Весельський наголосив на потребі посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи всіма виконавчими органами міської ради та керівниками суб’єктів господарювання, особливо соціальними службами, які опікуються громадянами похилого віку, з метою дотримання вимог пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності, інших аварійних та надзвичайних ситуацій, що призводять до загибелі та травмуванні людей.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської рад

 

Чат-бот Гаряча лінія