У Новограді-Волинському відбулося перше засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

3 Квітня 2020, 8:10

У Новограді-Волинському відбулося перше засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19

Відповідно до рішення Уряду, з метою запобігання поширенню COVID-19 на території України, запроваджено єдину вертикаль управління з локалізації ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусною хворобою.

Керівником відповідних робіт на державному рівні призначено головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, у Житомирській області – першого заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Федоренка, у Новограді-Волинському – першого заступника міського голови Сергія Колотова.

Згідно з розпорядженням, виданим Сергієм Колотовим, утворено штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції SARS-Cov-2. Начальником штабу призначено начальника відділу з питань цивільного захисту міської ради Анну Висоцьку.

2 квітня у великій залі Будинку рад відбулося перше засідання новоствореного штабу, до складу якого входять: представники міської та районної влади, закладів охорони здоров’я, служби з надзвичайних ситуацій, поліції, служби безпеки, військових частин, військового комісаріату та ін.

На засіданні були розглянуті питання щодо координації роботи штабу, виконання вимог, які надходять від обласного штабу, дотримання правил карантину та контроль за запровадженими заходами з попередження розповсюдження COVID-19 на території Новоград-Волинської міської ОТГ.

Зокрема, було зазначено, що Міністерство охорони здоров’я України визначило 240 лікарень першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. У Житомирській області медичну допомогу хворим на COVID-19 надаватимуть 12 закладів, серед яких і КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО». Згідно з наказом управління охорони здоров’я Житомирської ОДА від 30.03.2020 № 462 до інфекційного відділення міськрай ТМО мають госпіталізуватися дорослі та діти з м.Новограда-Волинськго, Новоград-Волинського, Ємільчинського та Баранівського районів.

Відтак, за результатами засідання членами штабу було прийнято ряд протокольних доручень до виконання відповідальними посадовими особами. У тому числі: посилити перевірки громадян, що перебувають на самоізоляції, а також застосовувати штрафні санкції до порушників режиму карантину; направити голові Баранівського району лист з вимогою про відшкодування витрат, понесених КНП “Новоград-Волинське міськрай ТМО” під час госпіталізації жителя Баранівської ОТГ з підозрою на коронавірусну хворобу; укласти договори із приватними підприємцями щодо оплати послуг з харчування медичних працівників, які лікуватимуть хворих на COVID-19; розробити протокол дій щодо поховання померлих через коронавірус та поінформувати членів штабу на черговому засіданні; звернутися з офіційним листом до першого заступника голови Житомирської ОДА, керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Федоренка В.І. щодо надання роз’яснення порядку дій медичних працівників КНП “Новоград-Волинське міськрай ТМО” у разі прийому осіб з підозрою щодо інфікування коронавірусною інфекцією та госпіталізації хворих на COVID-19, які будуть звертатись до лікувального закладу, особливо у разі звернень жителів Баранівської та Ємільчинської об’єднаних територіальних громад; тощо.

Зауважимо, що кількість випадків зараження COVID-19 напряму залежить від того, наскільки виважено і усвідомлено кожен буде дотримуватися правил карантину та самоізоляції. Особливо це стосується тих осіб, які нещодавно повернулися з-за кордону і зобов’язані пройти обов’язкову двотижневу обсервацію.

Наразі у Новограді-Волинському місцем для обсервації членів родин та контактних осіб з хворими на коронавірус, у разі їх появи, визначено гуртожиток медичного коледжу. Міською владою продовжується робота з визначення і інших приміщень для зазначених цілей.

Під наглядом сімейних лікарів перебуває 149 жителів міста, які прибули з-за кордону та знаходяться на самоізоляції. Щоденний контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюють сімейні лікарі та представники поліції.

За порушення правил карантину, обсервації та самоізоляції передбачено штрафні санкції. Перше порушення режиму – штраф у 17 тисяч гривень. Друге порушення – штраф у 34 тисячі гривень. Третє порушення – кримінальна відповідальність.

Рекомендуємо утриматись від відвідування місць скупчення громадян, зокрема, виїздів у зони відпочинку «на пікніки», та для мінімізації контактів, по можливості, користуватися онлайн-послугами і засобами телефонного зв’язку.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія