У Новограді-Волинському відбулося свято поліської вишиванки

1 Серпня 2016, 2:06

Поява вишиванки в Україні відбулася ще за часів сивої давнини. У різних куточках країни існують свої відмінності у вишиванні, застосуванні різноманітних прикрас, малюнків, ниток, що дають зрозуміти з якої української місцини ця вишиванка. Полісся славиться простими вишиванками, які проте дуже вишукані. Справляє враження їх нестандартний стиль виконання, адже колись на Поліссі переважав не вишитий орнамент, а тканий. Вишиванка є головним одягом урочистих подій, державних свят, заходів, більш того, в деяких випадках вона набуває статусу обов’язкового атрибуту. 

Велика українська поетеса Леся Українка дуже любила носити вишитий одяг. ЇЇ мати – відома дослідниця народного орнаменту Олена Пчілка – уклала один з альбомів, присвячених вишиванці Полісся. 

30 липня 2016 року, в рамках Міжнародного свята літератури та мистецтв «Лесині джерела», у Новограді-Волинському на Фортеці відбулося свято поліської вишиванки, яке організували і провели колектив та вихованці міського Палацу дітей та молоді (директор – Ольга Добровольна). Захід супроводжувався народними українськими піснями, танцями, театралізованими дійствами та конкурсами. Усі, хто завітав на свято у вишиванках отримали нагоду взяти участі у дефіле-конкурсі. На згадку усі учасники отримали сувеніри. Закінчилося свято поліської вишиванки флешмобом.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія