У Новограді-Волинському відбулося свято поліської вишиванки

29 Липня 2019, 17:14

Вишиванка для українців вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.

Велика українська поетеса Леся Українка дуже любила носити вишитий одяг. ЇЇ мати – відома дослідниця народного орнаменту Олена Пчілка – уклала один з альбомів, присвячених вишиванці Полісся.

27 липня 2019 року, в рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», на Фортеці міста Новограда-Волинського відбулося свято поліської вишиванки, яке організували і провели колектив та вихованці міського Палацу дітей та молоді (директор – Ольга Добровольна).

У програмі свята були народні українські пісні, танці, театралізовані дійства та конкурси, яскраво майоріли вишиванки в запальному дитячому хороводі, а також майстер-класи та виставка ляльки-мотанки від Яніни Пухальської. Усі, хто завітав на свято у вишиванках отримали нагоду взяти участі у акції «Одягнемо, друже, вишиванку» та у дефіле-конкурсі. Активні учасники свята отримали цінні подарунки та призи. А на малечу чекала весела ігрова програма.

Також відбувся аукціон «Поліська вишиванка» – рушник кінця 18 століття, кошти від якого будуть передані дитині з важкою формою ДЦП.

Крім того, на згадку про свято «Поліської вишиванки» кожен бажаючий мав змогу зробити світлину в етнофотозоні, скуштувати українських смаколиків та оглянути виставку унікальних рушників – пам’яток історії та культури Поліського краю, представленою єдиним в Україні «Музеєм льону».

Діти та дорослі із задоволенням долучались до заходу. Позитивні емоції та радість переповнювали кожного, хто завітав на свято.

 

Чат-бот Гаряча лінія