У Новограді-Волинському відбулося відкриття амбулаторії загальної практики – сімейної медицини № 4

17 Лютого 2016, 4:18

16 лютого 2016 року у Новограді-Волинському відбулась подія, на яку з нетерпінням очікували всі жителі мікрорайону «Зелені» – урочисте відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4. Захід проходив під патронатом заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського та міського голови Віктора Весельського. Також на урочистій події були присутні секретар міської ради Олена Пономаренко, заступник міського голови Лариса Шутова, начальник відділу охорони здоров’я міської ради Любомир Дутчак, головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського» Інна Вошко, головний лікар міськрай ТМО Василь Борис, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів, депутати міської ради, працівники будівельних та проектувальних організацій, жителі мікрорайону та представники ЗМІ.

У своєму вітальному слові заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський зазначив: «Первинна ланка та сімейна медицина є основою основ надання медичної допомоги у переважній більшості європейських держав. Можливість кожного пересічного громадянина звернутися до сімейного лікаря і отримати кваліфіковану медичну допомогу, розпочати і завершити лікування у цього ж лікаря – є найкращою і найефективнішою методикою надання медичної допомоги. Мені приємно відзначити те, що в Новограді-Волинському, саме під керівництвом та за спрямуванням міського голови Віктора Весельського проводиться системна робота щодо покращення надання медичної допомоги та наближення її до мешканців міста». А також додав: «Новоград-Волинщині таланило на різних керівників міста та району. Дуже приємно, що сьогодні на чолі міста стоїть людина, яка має потужний, об’ємний досвід державного управління. Дуже приємно сьогодні спілкуватися з керівником вашого міста на «одній мові». Оскільки Віктор Леонідович зробив дуже великий внесок у розвиток системи охорони здоров’я Новоград-Волинщини. І сьогодні спілкуючись ми говоримо про те, що будемо поєднувати наші зусилля та розширювати мережі лікарських амбулаторій для того, щоб через певний час місто Новоград-Волинський, Новоград-Волинський район та райони, які наближені до міста Новограда-Волинського були еталоном надання медичної допомоги нашому населенню. Абсолютно переконаний у нашій спільній, потужній співпраці щодо покращення медичного забезпечення населення міста».

Привітав новоград-волинців з цією важливою для міста подією і міський голова Віктор Весельський. Слова подяки прозвучали попередньому керівництву міської ради, виконавчому комітету, які з депутатами міської ради попереднього скликання, громадою, жителями, які проживають у мікрорайоні «Зелені» прийняли рішення про виділення земельної ділянки на будівництво цієї амбулаторії. Також Віктор Леонідович висловив вдячність заступнику Міністра охорони здоров’я України Віктору Шафранському за віднайдений час та можливість відповісти на запрошення і завітати на цей захід. Крім того, подякував керівництву комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги», в особі головного лікаря Інни Вошко, її заступнику Людмилі Попроцькій, усьому колективу, заступнику міського голови Ларисі Шутовій та начальнику відділу охорони здоров’я міської ради Любомиру Дутчаку, будівельникам, усім, завдяки чиїм зусиллям вдалося побудувати і відкрити амбулаторію. Та підкреслив: «Ми будемо намагатися максимально наблизити лікарську допомогу до наших жителів».

Як наголосила під час виступу головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського» Інна Вошко: «Міською програмою розвитку охорони здоров’я передбачено наближення надання первинної медико-санітарної допомоги, шляхом створення амбулаторій загальної практики – сімейної медицини на віддалених мікрорайонах міста. В місті вже функціонує три таких амбулаторії. Сьогодні відкриваємо четверту амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Основне завдання медичних працівників даної амбулаторії – це не тільки максимальне наближення надання медичної допомоги по місцю проживання, але й забезпечення профілактики захворювань шляхом загальної диспансеризації населення, допомога батькам ростити здорових дітей. Я думаю, що відкриття даної амбулаторії – це крок вперед до Європейського рівня надання медичної допомоги населенню».

Під час заходу міський голова Віктор Весельський вручив Подяки за виконану роботу головному інженеру проекту, директору Новоград-Волинської філії ТОВ «ТАМ ARX-студіо» Миколі Шавловському, директору товариства «Фірма Алатир» Анатолію Долнеру та інженеру технічного нагляду Миколі Солов’ю.

Після урочистих виступів була перерізана символічна стрічка біля входу в амбулаторію та згідно з українськім звичаєм дорогим гостям передано коровай. Після цього всіх присутніх було запрошено оглянути заклад та оцінити створений для працівників затишок і комфорт.

Затим присутні мали можливість поспілкуватися із заступником Міністра охорони здоров’я України Віктором Шафранським та міським головою Віктором Весельським. Жителів мікрорайону цікавили питання зниження цін на ліки, пільги для хворих на інсульт, можливості придбання сучасного рентгенапарату, запровадження електронних медичних карток, розвитку медицини у сільській місцевості в рамках децентралізації та інші. Крім того, Віктор Леонідович поділився планами на найближче майбутнє, зокрема щодо придбання мамографу, запровадження картки «новоград-волинця», створення Центру адміністративних послуг за зразком вінницьких Прозорих офісів, тощо.

Додатково.

У Новограді-Волинському реформування галузі охорони здоров’я має свій початок ще з 2001 року, коли при сприянні теперішнього міського голови, а на той час головного лікаря міськрай ТМО Весельського Віктора Леонідовича, було відкрито першу амбулаторію загальної практики – сімейної медицини на віддаленій територіальній дільниці міста по вулиці Леваневського.

Продовжив реформування галузі охорони здоров’я уже головний лікар міськрай ТМО Борис Василь Миколайович, шляхом організації первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини.

Сьогодні завершено розмежування первинної та вторинної ланок медичної допомоги населенню.

Міською владою, за сприяння громади мікрорайону «Зелені», на вулиці Маршала Рокосовського, 27, була виділена земельна ділянка, на якій побудовано амбулаторію загальної практики – сімейної медицини № 4. Будівництво закладу розпочалося у вересні 2015 року, тривало 5 місяців та завершилося у січні 2016 року.

На будівництво амбулаторії витрачено – 969 200 грн.

Амбулаторія забезпечить надання медичної допомоги 5 000 дорослих мешканців, в т. ч. 3 637 працездатного віку та 800 дітей, в т. ч. 57 дітей до 1-го року.

В даному мікрорайоні нараховується 2 251 сім’я, в т. ч. – 47 багатодітних сімей.

Лікарі цієї амбулаторії будуть обслуговувати до 300 ветеранів війни; 89 учасників АТО, з яких на жаль – 5 інвалідів АТО; 70 афганців; 53 чорнобильці; 20 інвалідів – дитинства; 317 інвалідів загального захворювання.

На матеріально-технічне оснащення амбулаторії витрачено – 170 000 грн., для надання якісної медичної допомоги згідно табеля оснащення затвердженого МОЗ України. Отож, дана сімейна амбулаторія оснащена всім необхідним, а саме:

– електрокардіографом;

– комплектом медичного обладнання (пульсоксиметр, небулайзер, глюкометр, мішок Амбу, тонометр Маклакова, таблиця Сівцева, електронні медичні ваги);

– швидкі лабораторно-скринінгові тести;

– набір лікарських засобів для надання невідкладної медичної допомоги;

– комп’ютером;

– холодильниками;

– меблями;

– оснащення для забезпечення господарських робіт.

В амбулаторії передбачені посади:

– завідувач сімейної амбулаторії – лікар загальної практики – сімейний лікар 1,0 посади;

– лікар загальної практики – сімейний лікар 2,0 посади ;

– лікар-педіатр 1,0 посади;

– сестер медичних загальної практики – сімейної медицини 8,0 посад;

– молодша медична сестра 1,0 посади.

 

Відділ інформації та звязків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія