У Новограді-Волинському відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів
23 травня 2017 року у великій залі Будинку рад за участі керівництва міста, керівників департаменту, управлінь, відділів та служб міської ради, керівників установ соціального захисту області відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Мета засідання – вивчити досвід роботи закладів соціальної сфери міста для впровадження нових методів у реабілітаційному процесі в установах соціального захисту області.
На початку заходу міський голова Віктор Весельський виконав приємну місію, вручивши т.в.о. директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації Василю Павлюку привітальний лист з нагоди дня народження, який він відзначав напередодні.
У вступному слові очільник міста акцентував увагу на змінах, які відбулися у місті, напрацюваннях за час керівництва, планах та подальших кроках у розвитку сфер життєдіяльності міста. Наголосивши, що міська влада працює відкрито, задля добробуту та покращення рівня життя новоград-волинців.
Також до присутніх звернулися секретар міської ради Олена Пономаренко, заступник міського голови Лариса Шутова, директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілія Хрущ.
Зокрема, було зазначено, що у загальноосвітніх закладах міста навчається 119 дітей з особливими потребами, 90 з яких є інвалідами. Серед дітей із особливими потребами 34 дитини перебувають на індивідуальній формі навчання, 14 – на інклюзивній та 71 дитина інтегрована в навчальний процес, що в свою чергу, також вимагає особливих підходів та якісного психолого-педагогічного супроводу. Також у місті функціонує дошкільний навчальний заклад №16 «Веселка», компенсуючого типу, центр реабілітації, у якому навчаються діти у логопедичній, ортопедичній, інтегрованій (ДЦП), ясельній та загального розвитку групах.
Як зазначив т.в.о. директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Василь Павлюк, у Житомирській області діє 8 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Новоград-Волинський центр реабілітації дітей-інвалідів є одним з найкращих. Тож, обмін досвідом із центром – найкраще натхнення для роботи у розширенні та удосконаленні надання тих послуг із соціальної реабілітації, які необхідні дітям з обмеженими фізичними можливостями.
Під час заходу було проаналізовано динаміку та структуру дитячої інвалідності в Житомирській області і можливості медичної реабілітації Житомирської обласної клінічної лікарні та її центру реабілітації, а також проінформовано про надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам в комунальній установі «Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» обласної ради, в Коростишівському та в Олевському районах.
Від департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та обласної ради профспілки працівників соціальної сфери України міському голові Віктору Весельському та сестрі медичній з лікувальної фізкультури відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міської ради Любові Лашевич було вручено почесні грамоти, а колективу відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міської ради – подяку за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків та вагомий внесок у вирішення питань соціально-побутової адаптації громадян похилого віку та людей з інвалідністю м. Новограда-Волинського.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради