У Новограді-Волинському відбулись заходи, приурочені 31-й річниці Чорнобильської

26 Квітня 2017, 6:52

Чорнобильський вітер по душах мете

Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде,
…Лиш пам’ять усе пам’ятає.

26 квітня ми згадуємо страшну трагедію, яка сколихнула не лише Україну, а й увесь світ. 31 рік тому на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався вибух, який спричинив неосяжні руйнівні наслідки та неоціненні людські втрати.

Чорнобильська катастрофа стала найбільшою в історії людства техногенною катастрофою. Її наслідки не мають аналогів за масштабами забруднення екологічного середовища та негативного впливу на здоров’я людей – під час ліквідації катастрофи загинули сотні, десятки тисяч втратили своє майно та домівки, сотні тисяч зазнали радіоактивного ураження.

26 квітня 2017 року, у цей пам’ятний і жалобний день, у місті Новограді-Волинському відбулась урочиста хода та мітинг-реквієм, приурочені 31-й річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

Під стук барабанів ритм-студії барабанщиць державного навчального закладу «Новоград-Волинське вище професійне училище» влада міста та району, учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, представники громадських організацій, підприємств, установ міста, учнівська молодь, громадськість маршем пройшли центральною вулицею, від Будинку рад до пам’ятного знаку на вшанування жертв Чорнобильської катастрофи. До підніжжя пам’ятного знаку були покладені корзини із квітами та траурні вінки.

До ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС звернувся міський голова Віктор Весельський, який, зокрема, зазначив: «Сьогодні завдяки мужності і жертовності тисяч ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС ми маємо надії на мирне небо і відродження життя в зоні відчуження. Наслідки техногенної аварії, були б ще жахливішими, якби не мужність і жертовність багатьох мешканців міста Новограда-Волинського, які вже у перші дні страшного лиха прибули на Чорнобильську АЕС і вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією. У місті Новограді-Волинському проживає 1197 потерпілих громадян з них: ліквідаторів, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС – 52 особи, 2-ї категорії – 225 ліквідаторів та 21 ліквідатор 3-ї категорії, які отримують пільги, компенсації та допомоги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»». А також висловив щиру подяку усім, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. «Щиросердечно дякую чорнобильцям за їхній подвиг. Бажаємо вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваші добрі справи» – звернувся до присутніх очільник міста.

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС отримали медалі за мужність та героїзм – «30 років Чорнобильської катастрофи», також було вручено і інші відзнаки.

До слова були запрошені секретар міської ради Олена Пономаренко, голова районної державної адміністрації Володимир Михнюк, голова районної ради Дмитро Рудницький та голова міськрайонного громадського об’єднання «Спілка-Чорнобиль» Ярослав Співак, які висловили глибоку подяку і шану мужнім чорнобильцям, які ліквідовували наслідки аварії та внесли свою частку у подолання цього лиха.

На мітингу-реквієму звучали проникливі тематичні вірші та пісні про Чорнобиль.

Лейтмотивом заходу було застереження від повторення подібних техногенних катастроф. Чорнобильська аварія стала для всіх уроком, за який заплачено дорогою ціною. Час невпинно йде вперед. Віддаляється чорна дата Чорнобиля, про яку з болем і сльозами згадуємо нині. Однак, кожного року ми повертаємось пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій 26 квітня 1986 року – віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пішов у вічність заради життя майбутніх поколінь на землі.

Відлуння біди стихне ще не скоро, її будуть відчувати й майбутні покоління…Тож, пам’ятаймо про загиблих чорнобильців, шануймо живих і робімо усе можливе, щоб ніколи у людській історії не повторилась подібна трагедія.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія