У Новограді-Волинському відбувся круглий «Енергоефективність та енергозбереження для сталого людського розвитку» у якому прийняли участь студенти ЖДУ ім. Івана Франка

30 Травня 2016, 0:58

25 травня 2016 року, студенти напряму підготовки «Менеджмент» ЖДУ ім. Івана Франка стали учасниками круглого столу, організованого для представників ВНЗ в рамках Проекту розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (м.Новоград-Волинський). Темою заходу була «Енергоефективність та енергозбереження для сталого людського розвитку», а основними спікерами виступили:

– Ґудзь Ірина Леонідівна, начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради;

– Фещенко Володимир Петрович, академік міжнародної академії наук Департаменту інформації ООН;

– Марусич Дмитро, експерт програми GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) «Енергоефективність у громадах»;

– Данюк Вікторія Іванівна, завідувачка ДНЗ №16 «Веселка» компенсую чого типу, центру реабілітації дітей;

– Симончук Сергій Володимирович, голова ОСББ «Чайка»;

– Легенчук Анатолій Володимирович, голова ОСББ «Колорит»;

– Капчинська Лариса Антонівна, голова ГО «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського», директор ЗОШ №5.

Під час круглого столу обговорювались сучасні напрями енергозбереження; роль та формат участі громад в залученні донорських коштів, для спільного фінансування проектів з енергозбереження; проблеми розвитку ОСББ тощо.

Експертом програми GIZ «Енергоефективність у громадах» Дмитром Марусичем було окреслено ряд практичних аспектів впровадження системи енергоменеджменту та енергомоніторингу в муніципалітетах, наведені статистичні дані стану енергоспоживання в Україні, та перелік заходів, впроваджених програм з енергозбереження в Україні, які фінансовані німецьким фондом GIZ. Варто відмітити, що наразі GIZ працює приблизно у 20 населених пунктах України за дорученням чотирьох німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС) та Британського департаменту міжнародного розвитку (DFID). А одним із впроваджених даною програмою заходів із енергоефективності для житомирян є проведена термосанація ДНЗ №63 «Вербиченька» в м.Житомирі по вул.Київській, де були проведені заходи із повного зовнішнього утеплення приміщення, заміни вікон на енергозберігаючі та встановлення сонячних батарей.

На завершення круглого столу, всі учасники мали змогу ознайомитись із впровадженням заходів із енергоефективності в м.Новоград-Волинському, що були співфінансовані Проектом розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Зокрема, студенти відвідали ДНЗ №16 «Веселка» компенсуючого типу, ЗОШ №5, ОСББ «Чайка», ОСББ «Колорит», та на завершення поділились своїми враженнями:

Самаріна Кіра (41 група): Подорож до Новоград-Волинського дала нам можливість почути та на власні очі побачити те, яким чином можна спільно покращити умови проживання. Звісно, багато залежить від людини, яка візьме на себе відповідальність за створення та керівницво ОСББ. Надзвичайно цікаво було завітати в гості та послухати корисні поради Легенчука Анатолія Володимировича (голови ОСББ “Колорит”) та Симончука Сергія Володимировача (голови ОСББ “Чайка”) про те, як впроваджувати енергозберігаючі заходи в ОСББ. Незабутні враження та емоції залишило відвідування дитячого садочка “Веселка”, а особливо маленькі морженята! Так приємно і радісно, що в Україні є такі люди, які активно досліджують, втілюють у життя та діляться з іншими важливими аспектами енергоефективності та енергозбереження! Дякую організаторам та мешканцям Новоград-Волинського за приємні враження, неоціненний досвід та щиру гостинність!

Недірова Зохре та Османова Оразгуль (41 група): «На наш вигляд, как для будущих специалистов в области управления, данная поездка является содержательной и полезной, поскольку она посвящена и направленна на развитие общества и его благосостояние. Мы увидели и были свидетелями ощутимых изменений зданий, которые несколько лет тому назад были в плачевном состоянии. Также почувствовали стремление жителей изменить свой город в лучшую сторону.»

Сингаєвська Анна (41 група): «Поїздка до Новоград-Волинського була цікавою та насиченою. Ми почули корисні факти про енергоефективність та енергозбереження. Важливо те, що даний захід показав нам як теоретичні, так і практичні сторони питань енергоефективності та енергозбереження. Сподіваюсь, що дані знання дадуть поштовх для якісних змін в громадах міста Житомира.»

Гекалюк Діана (11 група): «Сьогодні дуже приємно було поспілкуватися з цікавими, інтелегентними та високоосвітченими людьми. Я дякую університету, зокрема кафедрі “Менедженту та адміністрування”, за таку чудову поїздку. Сподіваюся вона не остання.»

Аликсюк Аня (21 група): «Сподобалось те, що нам спочатку розказали теоретично, від ідеї до створення громадської організації, а потім ознайомили із практичними аспектами втілення проектів. Для мене було цікаво почути досвід експертів в цій сфері. Було багато нової інформації, яку я планую використати в реалізації проектів в місті Житомирі».

На завершення, делегація студентів із ЖДУ ім. Івана Франка, не могла не завітати в літературно-меморіальний музей імені Лесі Українки. Було надзвичайно приємно почути відгуки від студентів, які є громадянами Туркменістану та навчаються в нашому університеті:

Недірова Зохре та Османова Оразгуль (41 група): «Посещения музея Леси Украинки оставила у нас огромное количество позитивных впечатлений. Сохранение таких памятных вещей украинской поэтессы и писательницы еще раз свидетельствует о том, как безгранично любят и уважают свою культуру в первую очередь жители города Новоград-Волынска, и конечно же, украинский народ в целом.»

 

Відділ підтримки муніципальних

ініціатив та інвестицій міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія