У Новограді-Волинському відбувся літературно-музичний захід «Плеяда паростків Лесиного слова»

25 Лютого 2019, 18:22

25 лютого 2019 року літературно-меморіальний музей Лесі Українки, незмінною берегинею якого впродовж більш як півстоліття є завідувачка закладу Віра Римська, гостинно відкрив свої двері для шанувальників геніального таланту видатної української письменниці, поетеси, перекладача та культурного діяча Лариси Петрівни Косач, відомої всьому світу як Леся Українка.

У 148-у річницю від дня народження світоча української літератури у Лесину оселю – будиночок над Случчю, де народилася сильна духом жінка, справжній борець за майбутнє своєї країни, завітали міський голова Віктор Весельський, голова спілки письменників Житомирщини, член спілки письменників України, лауреат премії імені Лесі Українки обласного відділення Українського фонду культури Світлана Гресь, депутат обласної ради Степан Нусбаум, шанувальники Лесиного слова, поети, письменники, діячі культури.

Звертаючись до творчої інтелігенції, міський голова Віктор Весельський у вітальному слові, зокрема, зазначив: «Творчість Лесі Українки – безсмертна. Адже, незважаючи на час та зміну поколінь, ми пам’ятаємо та вшановуємо нашу землячку, котра попри тілесні та душевні муки залишилася незламною до останніх своїх днів. Саме тут, в ошатному будиночку над Случчю, живе безсмертна Лесина душа та з року в рік примножується її літературна спадщина. Шановна Віро Омелянівно! Щиро дякую Вам за те, що ви протягом більш як півстоліття об’єднуєте всіх шанувальників поезії і творів Лесі Українки. Ви віддали багато свого здоров’я та знань, вклали свій талант, свою мудрість мистецтвознавця, працівника культури у долю рідного міста та країни. Ви як ніхто інший заслуговуєте великої подяки та людської шани за збереження великої святині української культури – «Лесиної світлиці». До 150-річчя від дня народження Лесі Українки, яке відповідно до постанови Верховної Ради України 25 лютого 2021 року буде відзначатися на державному рівні, ініційовано проведення реконструкції та розширення площі літературно-меморіального музею Лесі Українки. Ми пишаємося тим, що наша Звягельська земля стала колискою для світоча української літератури, що саме завдяки Лесі Українці наше славне місто Новоград-Волинський стало відомим усьому світу. І сьогодні кожен новоград-волинець з великою гордістю говорить, що народився там, де народилася Леся Українка».

З нагоди 148-ї річниці від дня народження геніальної поетеси очільник міста побажав учасникам заходу добробуту, миру та злагоди в родинах, натхнення на добрі справи та міцного здоров’я. А також додав: «Кожним словом, кожним променем думки хай живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй – Леся Українка».

У «Лесиній світлиці» учасники тематичного заходу поринули в атмосферу, пронизану стійким духом та незламністю Великої Лесі. Для почесних гостей було представлено літературні експозиції, що розповідають про життя і творчість письменниці. У стінах музею лунали вітання шани і подяки таланту видатної землячки, поезія та пісні на слова Лесі Українки.

Наша сучасниця Ліна Костенко сказала “Леся Українка була керманичем, який вів корабель української культури морем культури світової”. Завдяки її творчості українська література зайняла одну з найвищих позицій у світовій культурі, а про українців і Україну заговорили у всьому світі.

 

Чат-бот Гаряча лінія