У Новограді-Волинському відбувся мітинг до Дня Героїв

23 Травня 2017, 16:41

23 травня 2017 року біля меморіалу вшанування загиблих воїнів АТО відбувся урочистий мітинг до Дня Героїв. Це свято величі духу українських вояків, борців за волю України. У нинішній політичній ситуації це свято – не лише данина пам’яті героям минувшини, а й день шани героїв новітніх, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність нашої Батьківщини. До здобуття Україною незалежності свято відзначалося підпільно. Але з 1992 року після проголошення незалежності почало набувати розголосу. Свято щороку більш масштабно починає визнаватися державними та самоврядними органами, проводяться культурно-масові заходи організовані владою.

З вступним словом до присутніх звернувся міський голова Віктор Леонідович Весельський, який зазначив: „… у цей День ми віддаємо шану усім героям України – від мудрих українських князів, волелюбних козаків до учасників Революції Гідності та антитерористичної операції на сході України. Вклоняємось нашим батькам і дідам, які навіки вписали свої імена у літопис всенародної боротьби за незалежну Україну. Наш український народ – нескорений, а його дух незламний. Такий же героїзм виявляють сьогодні українські воїни і добровольці, які захищають незалежність і територіальну цілісність нашої держави на сході України. Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна… війна, біль втрат в зоні АТО, де гинуть найкращі українці, цвіт нації. Серед них – наші земляки, які, не замислюючись, пішли боронити кордони нашої держави. З початку проведення антитерористичної операції на сході України, так званої „неоголошеної війни“ загинуло 44 новоград-волинці“. Також Віктор Леонідович констатував той факт, що 23 серпня 2015 року було відкрито меморіал пам′яті загиблим воїнам, котрі героїчно загинули, ставши на захист своєї країни, за те, щоб і сьогодні, й завтра ми жили під мирним небом. Рівно рік потому було відкрито ще одну, вже шосту стелу, на якій викарбовані імена наших захисників. Протягом 2014-2017 років на будинках міських шкіл та промислово-економічного технікуму встановлено 8 меморіальних дошок, на яких увічнено пам´ять 16 військовослужбовців, загиблих під час бойових дій в зоні АТО. На могилах 14 загиблих бійців, похованих на міських кладовищах, встановлено пам´ятники з довготривалого матеріалу, які паспортизовані та занесені до списку новостворених пам´яток історії. Та побажав усім присутнім у цей знаменний день міцного здоров’я, родинного благополуччя, незламного духу, завзятості і наполегливості в боротьбі на шляху до побудови європейської держави – України. А усім нашим доблесним воїнам – повертатися живими.

Потому присутні схилили голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя та вшанували їх пам’ять покладанням квітів до меморіалу вшанування загиблих воїнів АТО. Також до слова було запрошено заступника командира інженерно-саперного батальйону окремого полку оперативного забезпечення майора Романа Володимировича Ковальського. Олександр Павлюк виконав пісню «Білі тополі», дитячий хор школи мистецтв під керівництвом Тетяни Нестерової, виконали пісню «За мир».

Тож нехай усіх нас згуртує пам’ять про наших Героїв заради вищої мети — побудови нової держави. І хай ніколи не повториться кровопролиття. Хай буде мир. Ми переможемо. А задля цього маємо бути сильні і єдині. Це нас об’єднає у спільному прагненні перемоги і миру.

Своїх Героїв ми завжди пам’ятатимемо, бо Герої не вмирають.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія