У Новограді-Волинському відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті та примирення
Війни – найбільші трагедії в історії людства. Найбільш кровопролитною була Друга світова війна, яка увійшла в історію як найбільш жорстока за кількістю жертв і масштабами руйнування. Указом Президента, з нагоди перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни, 8 травня в Україні встановлено День пам’яті та примирення.
Напередодні цієї знаменної дати, 6 травня 2016 року, у Новограді-Волинському відбувся мітинг-реквієм «Пам’яті загиблих героїв». В цей день у сквері Слави зібрались сивочолі ветерани, представники громадськості, військові, правоохоронці, школярі, молодь міста. Всіх їх об’єднав та згуртував День пам’яті та примирення, та його символ червоний мак.
Від імені міської влади перед присутніми виступила заступник міського голови Оксана Гвозденко: «В цей день наша держава, разом з Європою та світом, вшановує мужність і відданість тих, хто 71 рік тому здобував перемогу у Другій світовій війні. Наші діди та прадіди боролися за те, щоб ніхто і ніколи не посягав на волю та незалежність будь-якого народу. Ми в неоплатному боргу перед синами і дочками України, юність яких жорстоко обірвала війна. На жаль, нині наша країна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність. Схід України став ареною бойових дій. Сьогодні ми дякуємо усім небайдужим громадянам, які стали на захист миру, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Низько вклоняємося воїнам-переможцям нацизму та нинішнім захисникам Батьківщини, які своїми мужніми вчинками утверджують спадкоємність українських традицій в прагненні до волі. Схилімо голови перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим героям!»
Також до вітального слова було запрошено голову ради міської ветеранської організації ветеранів, учасника бойових дій в Афганістані, полковника запасу Василя Парфьонова, учасника бойових дій, учасника Житомирсько-Бердичівської визвольної операції, полковника у відставці Арона Ребеля, члена Всеукраїнського союзу громадських об’єднань, учасника бойових дій в Афганістані, ветерана служби правоохоронних органів Дмитра Гаврилюка, учасника бойових дій в Афганістані, старшого прапорщика Аналолія Рожка, учасника антитерористичної операції на сході країни, прапорщика, кіборга, який у складі 95-ї бригади захищав Донецький аеропорт, Олексія Адамовича. Від молоді міста до ветеранів звернулася учениця НВК «Гімназія імені Лесі Українки» Вікторія Сребнюк.
Безліч квітів лягло до підніжжя обеліску цього травневого дня. Хвилиною мовчання вшанували учасники мітингу пам’ять загиблих.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради