У Новограді-Волинському відбувся святковий концерт з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

10 Травня 2016, 5:05

Уже в 71-й раз, у ці весняні й теплі дні ми маємо нагоду схилити голови у пам’ять про безсмертний подвиг нашого народу, що вистояв i переміг у полум’ї Другої світової вiйни. З кожним роком усе більш віддаленими стають цi події та все менше їх учасникiв — ветеранiв. Вони вiдходять у вiчнiсть. І кожне сказане ними слово особливо дороге для нас.

6 травня у міському палаці культури імені Лесі Українки відбувся святковий концерт з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У фойє МПК музичними вітаннями гостей запрошували учасники духового муніципального оркестру. Розпочався захід з прологу у виконанні акторів народного театру, який очолює Валентин Ольшевський. Від гри акторів, їхнього душевного переживання кожного слова очі глядачів виблискували слізьми. Потому Антоніна Ясиневич виконала пісню «Перемога». Хвилиною мовчання присутні у залі вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни.

Ведуча святкового концерту Олена Тимощук запросила на сцену до вітального слова та святкових нагород міського голову Віктора Леонідовича Весельського. У своїй промові очільник міста зазначив: „У кожного народу, кожного міста, кожної людини є події і дати, про які не можна говорити без хвилювання у серці, які є найяскравішими моментами їх історії. 71 рік минув після закінчення Другої світової війни. Для історії це незначний проміжок часу, а для людства – історія трьох поколінь. Все пережите у роки війни продовжує жити в долях і тих, хто був на фронті, і тих, хто народився після того, як відгриміли бої. І минуле постає перед нами, як період величезної стійкості і мужнього подвигу нашого народу. А величне ніколи не може бути викреслене із пам’яті.

Для всіх нас без перебільшення, мабуть для всього світу у двадцятому столітті Друга світова війна – є найбільш доленосною і трагічною подією. Разом з тим днем нашого національного тріумфу, символом величі духу і братерства народів світу, стійкості і мужності, доблесті і героїзму став святий день – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – 71-річницю якої ми відзначаємо.

Це день честі і слави наших дідів і батьків, які мужньо зі зброєю в руках виступили проти ворога.

Це день шани і поклоніння нашим матерям і працівникам тилу, які витримали тягар війни і невтомною працею наближали перемогу.

Це день гордості і любові, великого патріотизму для синів і дочок, які стають спадкоємцями перемоги.

Це день пам’яті і скорботи за тими, хто поклав на вівтар перемоги найдорожче – життя.

Війна пройшла залізним плугом через кожне серце, кожну долю і кожне життя. Сувора її правда назавжди залишиться з нами. Вона навічно у нашій пам’яті – загальнонародній, родинній, особистій.

Як і багато разів у давній і новітній історії Україні випала трагічна доля стати центром кровопролитних битв.

Буквально кожен клаптик її землі переораний бомбами, перекопаний солдатськими лопатами, политий кров’ю. Україна заплатила нечувану ціну – майже 8 млн. життів. На нашій землі відбувалися найжорстокіші битви, які трагічною сторінкою вписалися в історію і нашого міста.

З 8 липня 1941 року по 3 січня 1944 року Новоград-Волинський знаходився в руках окупантів. Тільки в нашому місті в ті страшні дні було вбито, закатовано понад 44 тисячі людей. Серед них були військові, які захищали місто влітку 1941, військовополонені, підпільники, мирні жителі – жінки і діти. Тільки вдумайтесь – 44 тисячі чоловік. Але ніщо не лякало людей у бажанні бути вільними. Жорстокість ворога наражалась на запеклу боротьбу новоград-волинців. У жовтні 1941 року в Новограді-Волинському було створено першу підпільну організацію, яка переросла в підпільний райком партії на чолі із Михайлом Івановичем Лянгусом. У 1942 році підпільники Новограда-Волинського створили два партизанські загони «1-й Волинський» та «25 років Радянської України». На літо 1943 року партизани тримали під своїм контролем залізничні магістралі Новоград-Волинський-Житомир, Новоград-Волинський-Шепетівка, Новоград-Волинський-Коростень.

Протягом 1941-1945 на фронтах другої Світової війни воювало 4760 новоград-волинців з яких 2980 полягли смертю хоробрих, 2578 нагороджені бойовими орденами та медалями.

Троє уродженців міста – Анатолій Трофимович Бурковський, Юрій Миколайович Горбко, Павло Іванович Сірагов удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Більше 2 тисяч наших земляків – учасників бойових дій – померли від бойових ран у післявоєнні роки.

Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто поклав на вівтар перемоги своє життя.

Нажаль час не підвладний викреслити з нашої пам’яті трагічні сторінки нашої історії та героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих військовослужбовців, які були введені в Афганістан для виконання інтернаціонального обов’язку. Ця війна також забрала життя більше трьох тисяч українців. Варто згадати, що понад 50 тисяч українських миротворців побували в багатьох гарячих точках нашої планети, довівши всьому світу компетентність і надійність у справах врегулювання збройних протистоянь.

Вся наша історія буквально пронизана такими прикладами. Мир надто цінний, щоб його втрачати, але занадто крихкий, щоб його утримувати. На це потрібні колосальні зусилля багатьох.

І сьогодні ми розуміємо це як ніколи раніше. Адже тепер «гарячою» точкою стала й Україна. Наші військовослужбовці захищають інтереси незалежності нашої держави, її територіальну цілісність і недоторканість кордонів, демонструючи всьому світові нескореність агресору, але уже Росії, приклади мужності і вірності громадянському обов’язку.

Безумовно війна не є і не буде єдиною вікопомною сторінкою нашої історії, але знати і пам’ятати про перемогу в ній ми зобов’язані, як і віддавати шану всім, хто її здобув. Як можна заперечити неспростовне: ці люди звільнили свою країну, Європу і все людство від ворога-окупанта, який приніс незмірні і незліченні страждання, загрозу знищення цілих народів, у тому числі і українців. Вони – наші батьки, вони – живі й полеглі в боях – бились за свободу свого народу й вірили в перемогу.

Перед нами живі свідки тієї історичної події – вони краще ніж будь-хто знає правду і значення перемоги. Закликаю прислуховуватись до порад і настанов людей, які прожили життя – життя як подвиг.

Вони засвідчують неперевершеність прикладу витримки, мудрості і терпіння. Вкотре змушують усвідомити значення таких слів як мир, порозуміння і примирення.

Ваш патріотизм, шановні наші ветерани, життєва мудрість і зваженість, – це зразок для молодих поколінь, які стають на самостійну дорогу під небом незалежної України.

У переддень Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні щиро бажаю вам, дорогі ветерани, міцного здоров’я, щастя та поваги. Хай це свято додасть вам сил і натхнення.“

Віктор Леонідович подякував ветеранам за мужність та героїзм, проявлені під час Другої світової війни та вручив Почесну грамоту Новоград-Волинської міської ради та Подяки міського голови сивочолим ветеранам. Голова міської ради ветеранів, полковник запасу Василь Парфьонов також привітав усіх присутніх зі знаменною датою.

Варто окремо відзначити чудову підготовку організаторів заходу, концертна програма супроводжувалася міні-виставами, піснями та танцями. У заході для ветеранів, громадськості міста взяли участь художні колективи нашого міста: вихованці дитячого навчального закладу №4, зразковий ансамбль бального танцю «Грація», хор молодших класів школи мистецтв, народний хор ветеранів, хореографічний ансамбль «Глорія», ЗОШ № 7, вихованка Школи мистецтв Ліза Астаф’єва, викладач Школи мистецтв Валентина Лук’янець, вокальний дует Василь Костюк та Микола Стоянчук, Петро Краєвський та народний чоловічий вокальний ансамбль «Хміль», ансамбль естрадного танцю «Шакті», народний дитячий хореографічний ансамбль «Веселка» та Ірина Антипчук.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія