У Новограді-Волинському відбувся урочистий мітинг та покладання квітів з нагоди 20-ї річниці Конституції України

29 Червня 2016, 5:15

Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їхнього числа, безсумнівно, відноситься і День прийняття Конституції України, що відзначається щорічно 28 червня.

Цього дня у Новограді-Волинському біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий мітинг за участю міського голови Віктора Весельського, секретаря міської ради Олени Пономаренко, першого заступника та заступників міського голови, депутатів міської ради, колективів управлінь та відділів міської ради, громадськості міста, місцевих ЗМІ.

Після покладання квітів, перед присутніми з вітальним словом виступив міський голова Віктор Леонідович Весельський:

«Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Конституція – найважливіший правовий документ будь-якої держави, вона має особливий юридичний статус.

Конституція України – це Основний Закон України, який закріплює права, свободи і обов’язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій. Вона має особливий правовий статус – вищу юридичну силу, особливий порядок прийняття, підвищену стабільність та високий рівень захисту з боку держави. Конституція була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 р. як завершення довгого і важкого конституційного шляху, що почався 16 липня 1990 р. Декларацією про державний суверенітет України. Знайшов своє логічне завершення поступ українського народу до утвердження держави суверенної і незалежної, демократичної і правової. Після конституційного оформлення незалежності України держава посіла серед держав світу осібне і рівне становище.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

День Конституції України – єдине державне свято, що встановлено власне Конституцією, Статтею 161: «День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України».

Але коріння Української Конституції набагато глибше. У квітні 1710 року при обранні гетьманом України Пилипа Орлика була складена перша не тільки українська, але й європейська конституція в сучасному розумінні – це політичний меморіал «Вивід прав України», а також «Пакти й конституції законів та вольностей Війська Запорозького». Вона заклала основи республіканського правління в Україні.

Прикро, що 20-у річницю Конституції України наша держава зустрічає у період військових дій. Наші Герої самовіддано захищають Україну від агресора, вражаючи своїм патріотизмом, мужністю і стійкістю. У цей славний день ми вклоняємося і складаємо глибоку шану всім, чиє життя забрала війна. Великий подвиг захисників нашої держави назавжди залишиться в пам’яті кожного з нас.

Честь і Слава нашим захисникам!

Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї. Сьогодні, у час великих випробувань, усім нам потрібні непохитна сила духу, стійкість переконань та милосердя. Вірю, що мудрість, терпіння, працьовитість і гордість нашого народу стануть запорукою гідного майбутнього України.

Зі святом вас! Слава Україні!»

Під час заходу учасниця народного театру міського Палацу культури ім. Лесі Українки Ірина Красєва продекламувала патріотичний вірш, а від дуету у складі Валентини Мартинюк та Галини Кучинської, а також народного вокального чоловічого ансамблю «Хміль» лунали музичні вітання.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія